Bayram’da Altın Fiyatı Artar Mı?

Paylaş 2012 Ramazan Bayramı için sayılı günler kaldı. Bayram ihtiyaçları ve bayram alışverişi ya da tatilini evinden uzakta geçirecek olanlar...

2012 Ramazan Bayramı için sayılı günler kaldı. Bayram ihtiyaçları ve bayram alışverişi ya da tatilini evinden uzakta geçirecek olanlar için tatil planı yapmak durumunda olan tüketiciler çoktan tatil kredisi veya bayram kredisi gibi seçenekleri düşünüp tartmaya başladı.

Öte yandan, altın yatırımcıları için de Bayram’ın gelmesinin nasıl bir etki yaratacağı merak ediliyor. Geçtiğimiz yıl Bayram geldiğinde muazzam artış gösteren altın fiyatı 2012 yılı için ne durumda olacak, sorusunun cevabı işin uzmanlarından, Bursa Kuyumcular Odası Başkanı Rıdvan Şen’den geldi.

2009 yılından bu yana son derece hızlı bir artış gösteren altın gram fiyatı 40 TL seviyelerinde iken bugün artık 100 TL seviyelerine kadar geldi. Her ne kadar bu yılın başından beri dalgalı bir seyir göstermiş olsa da yeniden eski günlerine döndü.

 Altın birikimi yapanlar ise yaklaşan Ramazan Bayramı’nın fiyatlara ve artışlara bir etkisi olup olmayacağını merak ediyor.

Bayramdan Sonra Altın Fiyatları Artacak

Bursa Kuyumcular Odası Başkanı Şen tarafından yapılan açıklamada, yaz ve düğün mevsimi olması nedeniyle durgun günler yaşayan altından, bayramın bitmesi ile birlikte artış beklentisi içinde oldukları ifade edildi.

Ortadoğu krizi ile Avrupa ekonomik krizi nedeniyle zaten artış beklentisi arz eden altın fiyatları, Başkan Şen’e göre özellikle Ramazan Bayramı’ndan sonra geçen yılki muazzam artışı bile geride bırakacak.

Kurban Bayramı 2012 yılı tarihlerine kadar altının artış içinde olacağı da beklentilere dahil.

Altın fiyatları gündemini takip etmek için Hangimevduat.com altın sayfaları yanınızda.

 

 

İlgili Yazılar :