Borsa Düştü, Dolar Kuru Zirve Yaptı

Paylaş ABD Merkez Bankası FED toplantısı dün gece yapıldı ve toplantı sonrası FED Başkanı Bernanke tarafından yapılan açıklamada yıl sonuna...

ABD Merkez Bankası FED toplantısı dün gece yapıldı ve toplantı sonrası FED Başkanı Bernanke tarafından yapılan açıklamada yıl sonuna doğru tahvil alımlarının azaltılmaya başlanacağını, 2014 yılında da durabileceği ihtimali olacağını söylemesiyle birlikte piyasalar alt üst oldu.

Akbank Faiz Oranları Düştü 

FED toplantısından çıkan açıklamalardan sonra bir anda altın fiyatları, döviz kurları ve borsada büyük düşüşler ve yükselişler ortaya çıktı. İşte madde madde değişiklikler:

Altın fiyatları, söz konusu açıklama sonrası ons fiyatı bazında öğle saatlerinde % 6 düşüş yaşadı ve 1280 dolara kadar düştü. Son iki ayın en düşük seviyesini gören altın fiyatları, açıklama öncesi 1374 dolar seviyesindeydi.

Döviz kurları alanında da etkili olan FED açıklamaları, özellikle dolar kurları üzerinde etkisini gösterdi ve dolar fiyatı 2011 yıl sonundan bu yana gördüğü en yüksek seviyeye tırmandı. Sonrasında 1.9305 TL ile tarihi zirveye ulaşan dolar fiyatı sonrası Merkez Bankası müdahalesiyle  1.9185 TL’ye geriletildi.

Borsada büyük düşüşe neden olan FED kararları sonrası BIST 100 endeksi ilk anda % 2.36 değer kaybetti, sonrasında % 4 seviyesini de geçti.

TEB Marifetli Hesap Oranları Güncellendi

Hangimevduat.com döviz kurları, altın fiyatları ve gelişmeler ile ilgili sunduğu anlık bilgilerin yanı sıra mevduat hesaplama hizmetini de 7/24 sunmaya devam ediyor. 

İlgili Yazılar :