Bu Hafta Altın Fiyatları Ne Olacak?

Paylaş Haberin başlığına “bu hafta” ibaresini koymamızın nedeni, küresel piyasalarda olduğu gibi yerel piyasalarda da son derece etkili olan Amerikan...

Haberin başlığına “bu hafta” ibaresini koymamızın nedeni, küresel piyasalarda olduğu gibi yerel piyasalarda da son derece etkili olan Amerikan Merkez Bankası Fed tarafından bu hafta bazı açıklamaların yapılacak olması.

Altın fiyatları, bu haftaya beklenenin çok üzerinde hızlı bir başlangıç yaptı. Haftanın ilk günü sabah saatlerinde 1.386 dolar seviyesine kadar fırlayan altının ons fiyatı da bu sayede son 2 ayın en yüksek fiyatını da görmüş oldu.  Öğle sularında yeniden dalgalı bir seyir gösteren altın fiyatları, yatırımcının da piyasaların da yorulmasına neden oluyor.

En Cazip Yatırım Aracı Halen Altın

Altın Fiyatları Ne Olur?

Bankalar ve altın uzmanları ile sektörün önde gidenlerinin yaptığı açıklamalar bu anlamda altın tahminleri için aydınlatıcı oluyor. Sözgelimi, Altın ve Para Piyasaları Uzmanı Mehmet Ali Yıldırımtürk tarafından yapılan açıklamalara göre bu hafta içinde açıklanacak olan Fed tutanaklarının korkusu ve spekülatif işlemler nedeniyle bu tür bir başlangıç yapan altın üzerinde, Fed açıklamaları bundan sonraki süreç için belirleyici olacak.

Finansbank Altın Biriktiren Hesap 

Garanti Yatırım Altın Piyasası Uzmanı Alper Kalyoncu ise bireysel yatırımcılar cephesinde alımların arttığına, kurumsal alanda da satışların durmasına bu gelişmeleri bağlayarak sonuçta bu iki uzmanın her ikisi de yakın vadede özellikle Fed açıklamalarından sonra altın fiyatlarının düşeceğini beklediklerini belirttiler.

Altın hesabı ve anlık altın fiyatları Hangimevduat.com ‘da. 

İlgili Yazılar :