Çeyrek Altın Fiyatında Pazartesi Önemli

Paylaş Altın fiyatları geçtiğimiz hafta uluslararası piyasalarda yaklaşık % 12 oranında değer kaybetti ve iç piyasada da çeyrek altın fiyatı...

Altın fiyatları geçtiğimiz hafta uluslararası piyasalarda yaklaşık % 12 oranında değer kaybetti ve iç piyasada da çeyrek altın fiyatı ile Cumhuriyet altın fiyatı satışta yükselişe geçti. Bununla ilgili olarak piyasada “altın yok” şeklinde gelen eleştirilere karşılık özel bir gazeteye konuşan Darphane Genel Müdürü Sadettin Parmaksız, söz konusu durumun nedenini açıkladı.

Çeyrek Altın Karaborsaya Düştü 

İlk etapta düşüşe geçen altın fiyatları etkisiyle yoğun iç talebin ortaya çıkması, işlenmek üzere darphaneye teslim edilen külçe altınların çeyrek altın ve Cumhuriyet altın olarak teslimini geciktirdi. Arz eksikliğini fırsat bilen ve elinde altın olan satıcılar da piyasalardaki oranlardan faydalanarak çeyrek altını 135 TL yerine 165 TL’ye, Cumhuriyet altınını da 535 TL yerine 631 TL’ye satmaya başladı.

Altın Fiyatları Düştü, Altın Satışı Hızlandı

Kısmi teslimatın da söz konusu olmadığını dile getiren Genel Müdür Parmaksız, geçen Salı teslim edilen 5 bin 368 kiloluk işlenmiş altının yarın, yani 22 Nisan günü teslim edileceğini ifade ederek altın fiyatları seviyeleri için yarının kritik bir gün olduğunu dile getirdi.

Hangimevduat.com anlık altın gündemi ve altın kampanyaları için altın makale sayfasında ve güncel altın fiyatları için de altın fiyatları sayfasında hizmetinizde.

 

İlgili Yazılar :