Darphane Altın Yetiştiremiyor, Altın Fiyatları Yükseliyor

Paylaş Altın fiyatları, tüm dünya ile birlikte geçen hafta son 30 yılın en sert düşüşünü yaşadı. Dünyadaki gelişmeler bir yana,...

Altın fiyatları, tüm dünya ile birlikte geçen hafta son 30 yılın en sert düşüşünü yaşadı. Dünyadaki gelişmeler bir yana, Türkiye’deki altın stoğunun tükenmesi ve Darphane tarafından yapılması gereken işlenmiş altın sevkiyatının bu hafta başına kalması, düşüşe geçen altın fiyatları karşısında piyasadaki altınların pahalı satılmasına neden oldu.

Altın Fiyatları Düştü, Altın Satışı Hızlandı

Kapalıçarşı Altın Fiyatları Karaborsada

Düşen altın fiyatları ve Darphane ‘nin altın talebini karşılayamaması nedeniyle Kapalıçarşı esnafı da Kapalıçarşı altın fiyatlarını yüksek fiyatlara çekti. Altın ons fiyatı 1.350 doları gördükten sonra altına hücum yapıldı ancak bu durum karaborsa engeline takılarak kuyumcular tarafından altınları olması gerekenin üzerinde satma ya da altın fiyatlarının yükselmesini bekleme yönünde kullanıldı.

Çeyrek Altın Karaborsaya Düştü 

Darphane Çift Vardiya Yapıyor

2012 yılında toplam 40 ton altın işleyen Darphane ‘ye geçen hafta gelen 5.4 tonluk tarihin en büyük siparişi kademeli olarak işlenerek piyasaya sunuluyor. Bunun için çift vardiya çalışan Darphane ‘nin siparişleri yetiştirdikten sonra Cumhuriyet altını içim 30-40 TL gibi bir düşüşle birlikte tüm altın fiyatlarının düşmesi bekleniyor.

Altın fiyatları, altın hesabı seçenekleri, altın kampanyaları ve altın ile ilgili her şey Hangimevduat.com altın sayfasında. 

 

İlgili Yazılar :