Darphane ‘den Rekor Altın Üretimi

Paylaş Altın fiyatları alanında yaşanan daralma, dalgalanma ve küçülme nedenleriyle harekete geçen Darphane, bugüne dek toplamda 4,043 ton altın üretimi...

Altın fiyatları alanında yaşanan daralma, dalgalanma ve küçülme nedenleriyle harekete geçen Darphane, bugüne dek toplamda 4,043 ton altın üretimi yapacağını duyurdu.

Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü tarafından geçtiğimiz gün bahsi edilen ve 16 Temmuz Salı, yani bugüne dek piyasaya sürüleceği söylenen altın üretimi miktarı 4,043 ton altın. Söz konusu üretim ile birlikte piyasadaki altın sıkıntısının önemli ölçüde rahatlayacağı bekleniyor.

Çeyrek Altın İçin Acele Etmeyin

Altın ons bazında uluslar arası piyasalarda bin 900 dolarları görmüş, düşüşe geçerek bin 200 dolar seviyelerine kadar gerilemişti. Söz konusu düşüş iç piyasaya da yansımış, nisan ayı içerisinde çeyrek altın fiyatları 120 küsur TL seviyelerine kadar çekilmişti.

Altın Fiyatları ile İlgili Uzman Yorumları

Altın fiyatı düşüşüne karşılık yaz aylarının gelmesi, düğün, nişan, sünnet gibi etkinliklerin artması ile altına olan talebin de artması ile fiyatlar bir nebze toparladı. Şu sıralar çeyrek altın fiyatı 150 – 160 TL civarında seyrediyor.

Anlık altın fiyatları, altın hesabı ve altın piyasası gelişmeleri Hangimevduat.com ‘da bir tık ötenizde.

İlgili Yazılar :