Darphane İşçilerine Bakan’dan Çağrı

Paylaş Altın fiyatları ve altın piyasası başta olmak üzere uzun süredir piyasalar üzerinde etkili olan gündem maddelerinden biri de Darphane...

Altın fiyatları ve altın piyasası başta olmak üzere uzun süredir piyasalar üzerinde etkili olan gündem maddelerinden biri de Darphane işçileri tarafından gerçekleştirilen grev.

Darphane grevi, işçi maaşları ve haklarının düşük olmasıyla ilgili şikayetlerden yola çıkan bir grevken bu süre zarfında altın üretimi ve satışı arasındaki fiyat farkları, hatta bir dönemde karaborsaya düşen çeyrek altın sonrası Hükümet kanadından Darphane işçileri cephesine olumlu çağrı geldi.

FED Açıklamaları Piyasaları Karıştırdı 

Darphane işçileri için çağrıda bulunan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, toplu iş sözleşmesi sonuçlarının ücretlerine yansıtılacağını, bu sayede ortalama çıplak ücretin 2 bin 365 TL, ortalama giyinik ücretin ise 3 bin 945 TL’ye yükseltileceğini ifade etti.

Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü çalışanları tarafından 1988 yılından bu yana gerçekleştirilen tek grev olan söz konusu Darphane grevi ile ilgili yazılı açıklama yapan Bakan Çelik şunları kaydetti:

“Bilinen çevreler, bazı dedikodular ve yanlış bilgiler yayarak grevin devamını sağlama gayreti içindedir. Çalışan kardeşlerimize sesleniyorum: Toplu iş sözleşmesi sonuçları ücretlerinize yansıtılacaktır. Böylece ortalama çıplak ücret, 2 bin 365 lira ortalama giyinik ücret ise 3 bin 945 liraya yükseltilmiş olacaktır. Kayıplarınız devam etmemesi ve daha fazla mağdur olmamanız için iş başı yapmanızın doğru olacağı inancındayım.”

Para Kazanmak İçin Mevduat Zamanı 

Altın fiyatları, mevduat hesaplama işlemleri ve piyasalar ile ilgili her şey Hangimevduat.com ‘da.

İlgili Yazılar :