Dolar Fiyatı Bugün de Rekor Kırdı

Paylaş ABD Merkez Bankası açıklamaları ve Suriye’ye müdahale  başta olmak üzere dünya üzerinde devam etmekte olan küresel gelişmeler sonrası geçtiğimiz...

ABD Merkez Bankası açıklamaları ve Suriye’ye müdahale  başta olmak üzere dünya üzerinde devam etmekte olan küresel gelişmeler sonrası geçtiğimiz günlerde 2 TL sınırını aşarak tarihi zirvesini gören dolar fiyatı ile birlikte altın fiyatları da yükseliyor.

Altın Fiyatları Patladı

Dolar fiyatı, geçtiğimiz günlerde 2 TL sınırını aşarak tarihi bir rekor kırmakla birlikte bugün bir rekor daha kırdı.

Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı tarafından yapılan “dolar kurunu faize dokunmadan” indireceğiz açıklamaları ve Suriye’ye müdahale konusu ile birlikte piyasalar çalkalanmaya devam ediyor.

Dolar kuru, bugün bir yeni rekor daha kırdı ve 2.0372 TL’den işlem gördü. Altın fiyatlarının da tavan yaptığı bugün, borsa da % 4,30 seviyelerine kadar düşerek 65 bin 519 puandan günü kapattı ve son 1 yılın en düşük seviyesine geldi.

Küresel Uzmanlardan Türkiye Yorumu

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, dolar kuru 2 TL’yi geçmesi üzerine bunun bir psikolojik sınır olduğunu ve Merkez Bankası ‘nın bu yükselişe müdahale etmesine gerek olmadığını ifade ederken Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı da doların yıl sonunda 1.92 TL olacağını öne sürdü.

Döviz kurları, altın fiyatları ve anlık ekonomi haberleri için Hangimevduat.com 7/24 kesintisiz yayında. Üstelik ücretsiz ve güvenli mevduat hesaplama aracı da hizmetinizde. 

İlgili Yazılar :