Dolar Fiyatı İçin Sert Müdahale Geliyor

Paylaş Döviz fiyatları ile birlikte tüm yatırım araçları alanında dalgalı hareketler, Gezi Parkı süreci başta olmak üzere ulusal ve uluslar...

Döviz fiyatları ile birlikte tüm yatırım araçları alanında dalgalı hareketler, Gezi Parkı süreci başta olmak üzere ulusal ve uluslar arası olayların etkisiyle daha sert hareketler göstermeye devam ediyor. Döviz kurları içerisinde özellikle Dolar kuru için yapılan Merkez Bankası müdahaleleri alanında bir yenisi ve daha serti bu aralar bekleniyor.

Altın ile İlgili Uzman Yorumları

Merkez Bankası tarafından bugüne dek hemen her hafta gerçekleştirilen müdahaleler ve döviz satışı, bu aralar bir yenisine ve daha sert bir müdahaleye sahne olacak gibi görülüyor.

Dolar Kuru 2 TL Olur Mu?

Dolar fiyatı ile ilgili uzun süredir endişe edilen asıl ihtimal, 2 TL olup olamayacağı merak edilen dolar kuru. Geçen hafta açıklanan ABD işsizlik rakamlarının bekleneni göstermemesi nedeniyle yeniden yükselişe geçen dolar kuru, geçen haftayı 2 TL’ye yaklaşarak 1,97 seviyesinde kapattı.

Dolar kuru için Merkez Bankası ‘nın müdahalesi bekleniyor. Uzmanlarca yapılan değerlendirmelerde 2 TL’nin psikolojik sınır olduğu belirtilirken Merkez Bankası ‘ndan bu hafta daha sert bir müdahale bekleniyor ve tahminlere göre büyük rakamlarda döviz satışı, daha doğrusu dolar satışı bekleniyor.

Döviz Haberleri 

Hangimevduat.com olarak anlık döviz fiyatları ve anlık döviz haberleri gelişmeleri ile hizmetinizdeyiz.

İlgili Yazılar :