Dolar Fiyatında Düşüş Trendi Sürüyor

Paylaş Döviz fiyatları arasında son ayların en çok konuşulan döviz kuru olan dolar alanında yaşanan olumlu gelişmeler devam ediyor. Merkez...

Döviz fiyatları arasında son ayların en çok konuşulan döviz kuru olan dolar alanında yaşanan olumlu gelişmeler devam ediyor.

Merkez Bankası faiz kararları ve diğer olağan – olağanüstü müdahalaleri sonrasında dolar fiyatı, önceki haftalarda ulaştığı rekor artışlar sonrasında yine de belirgin bir düşüşü başta göstermemişti.

Emekli Maaş Hesabı Kampanyaları 

Dolar fiyatı alanında son günlerde yaşanan durum biraz daha düşüş trendine yaklaşarak umut vadediyor.

Merkez Bankası dolar kararları ile geçen hafta yaşanan faiz artışı öncesinde dolar fiyatı 2,39 TL ‘ye yükselerek tarihi rekor seviyesini test etmişti.

Dolar kuru bugüne ise 2.2350 TL seviyesinde başladıktan sonra düşüşüne devam etti ve öğlen saatlerinde 2.22 TL’nin de altına gerileyebildi.

Doları etkileyen unsurlar arasında bugün asıl beklenen, Avrupa Merkez Bankası tarafından verilecek yeni kararlardı.

Avrupa Merkez Bankası tarafından yapılan toplantının sonuçları 15:00 civarında açıklandı ve banka, politika faizini değiştirmeyerek mevcut düzey olan % 0,25 düzeyinde bırakmaya karar verdi. Bu gelişme de Dolar/TL için olumlu bir gelişme olarak değerlendirildi.

Dolar/TL paritesi, gün sonuna doğru 2,2250 TL düzeyinde dengelendi.

Euro fiyatı ise daha az bir oranda da olsa düşüş yaşayarak 3,0270 TL civarında seyretti.

Burgan Bank Faiz Hesaplama

Euro kuru, dolar kuru, altın fiyatları ve mevduat gelişmeleri Hangimevduat.com ‘da. 

İlgili Yazılar :