Dolar Kuru Ne Durumda?

Paylaş Taksim Gezi Parkı gündemi kapsamında yaşananlar, anlık olarak piyasaları da etkiliyor. Her yeni gündem maddesinde gözler yeniden döviz kurları...

Taksim Gezi Parkı gündemi kapsamında yaşananlar, anlık olarak piyasaları da etkiliyor. Her yeni gündem maddesinde gözler yeniden döviz kurları ve özellikle dolar kuru üzerine çevriliyor. Dolar fiyatları günden güne belirli hale gelen bir azalma yaşarken işte son durumlar.

Enpara Faiz Oranları 

Dolar fiyatı açısından bugün etkili olan bir gelişme de Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB) cephesinden geldi. ÖİB döviz piyasası içinde bugünkü bir ödeme için 300 milyar dolar kadarlık bir döviz satışı gerçekleştirdi.

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB) ile ilgili Reuters Haber Ajansı ‘nda yer alan habere göre ÖİB ‘den bir kaynak işlemin bugünkü piyasa koşulları ile ilgisi olmadığını ve söz konusu işlemin bugünkü bir ödeme için gerçekleştirildiği ifade edildi.

ING Bank Ara Ödemeli Mevduat Hesabı 

Dolar Fiyatı Ne Kadar?

Dolar kuru, Başbakan Erdoğan’ın önceki gün Tunus’taki gezisinden gündemle ilgili yaptığı konuşma sonrası 1.90 TL seviyesine dayanmış ve 7 Haziran günü de 1,8920 TL ‘ye geriledi. Dolar fiyatı ise 7 Haziran günkü kapanışta önceki güne göre 1.88 TL seviyesinde seyretti ki bunun oran karşılığı % 0,8’e karşılık geliyor.

Döviz fiyatları ve mevduat hesaplama işlemleri için Hangimevduat.com 7/24 hizmetinizde.

İlgili Yazılar :