Dolar Kurunda ve Altında Zirve Artışlar Devam Ediyor

Paylaş Ülkede ve dünyada yaşanan ekonomik gelişmeler ve koalisyon görüşmelerinden sonuç çıkmaması derken yükselişe geçen döviz kurları ve altın fiyatları,...

Ülkede ve dünyada yaşanan ekonomik gelişmeler ve koalisyon görüşmelerinden sonuç çıkmaması derken yükselişe geçen döviz kurları ve altın fiyatları, rekor seviyeleri test etmeye devam ediyor.

Geçtiğimiz haftadan yana ülkede tansiyonun düşmemesi ve küresel ekonomide yaşanan gelişmelerin ardından piyasalarda son durum bu hafta sonu itibariyle nasıl gözüküyor, birlikte bakalım.

Döviz Piyasasında Yükselişe Devam

Geçtiğimiz hafta tarihi rekorlar kıran döviz piyasasında son durum pek de iç açıcı değil. Bu hafta sonunu da yükselişle karşılayacağa benzeyen dolar kuru, Perşembe gününü 2,91 TL seviyesinde kapattı. Gün içerisinde 2,93 gibi seviyeleri de test etti.

Euro kuru için de durum farksız. Uzun süredir zaten 3 TL eşiğinin üzerinde olan Euro kuru, Perşembe gününü 3,27 TL seviyesinde geride bıraktı. Uzmanlar, artışın devam edeceği yönünde hemfikir.

Altın Piyasasında Son Durum

Gelelim altın piyasasında son durumun nasıl olduğuna… Her ne kadar dikkatler daha çok döviz üzerinde yoğunlaşsa da asıl depremin altın fiyatlarında olduğunu da bilmek gerekiyor.

Çeyrek altın fiyatı bu hafta başında açılışa 168 TL’den başlamıştı. Perşembe gün içinde ise 184 TL’ye kadar çıktı. Son derece kritik bir artış anlamına gelen bu fiyatın yanı sıra Kapalıçarşı altın fiyatları günü şöyle kapattı:

Gram altın fiyatı 104 TL’den alınırken 110 TL’den satılıyor.

Yarım altın fiyatı ise alışta 365 TL seviyesinde iken satışta 343 TL’den alıcı bulmaya başladı.

Tam altın ise 709 TL’den alınırken 713 TL’den satılıyor.

TEB Marifetli Hesap Faizleri 

En güncel altın fiyatları ve döviz fiyatları için Hangimevduat.com bir tık ötenizde.

İlgili Yazılar :