Dolar ve Altın Fiyatlarında Artış

Paylaş Piyasalardaki hareketlilik devam ediyor. Dolar fiyatları bugün tarihi bir zirveye imza atarak 2.41’i aştı. Merkez Bankası tarafından yapılan açıklamadan...

Piyasalardaki hareketlilik devam ediyor. Dolar fiyatları bugün tarihi bir zirveye imza atarak 2.41’i aştı. Merkez Bankası tarafından yapılan açıklamadan sonra Dolar yeniden 2.36’ya düştü.

Siyasi endişeler ve Rus Rublesi’ndeki ani değer kaybı sonucu Dolar yükseldi. Dün 2,3950 ile kapanan piyasa bugün 2,35’e kadar geriledi fakat ardından 2,41’i aşarak tarihi bir rekora imza attı. Merkez Bankası tarafından gelen müdahale sonrasında ise 2,36’ya düştü. Müdahale sonrasında Euro’da da küçük bir düşüş kaydedildi.

Doların düşmesini sağlayan Merkez Bankası açıklamasına göre enerji ithalatçısı kamu iktisadi teşebbüslerinin döviz ihtiyacının gerekli görülen kısmı Hazine ve Merkez Bankası tarafından sağlanacak. Merkez Bankası’nın yaptığı bu açıklama ile tarihi rekor kıran Dolar birkaç puan düşüş yaşadı.

Piyasalardaki hareketlilik sadece döviz fiyatları ile ilgili değil. Altın fiyatları da geçtiğimiz günlerdeki düşüşün ardından yükselme kaydetmeye devam ediyor. Altın fiyatları sürekli değişmekle birlikte bugün 91 TL civarında seyretmekte.  

İlgili Yazılar :