“En Cazip Yatırım Aracı Hâlâ Altın”

Paylaş Altın fiyatları, aylardır süregelen düşüş ve dalgalanma eğiliminden sonra son haftalarda toparlanmaya başladı ve bu haftaki kapanışı da önemli...

Altın fiyatları, aylardır süregelen düşüş ve dalgalanma eğiliminden sonra son haftalarda toparlanmaya başladı ve bu haftaki kapanışı da önemli bir yükselişle gördü. Altın uzmanları, yakın ve orta vadeye dair birbirinden farklı ve merak uyandırıcı altın tahminleri sunmaya devam ederken bankalar da altın hesabı seçenekleri ve kampanyalarına yeniden öncelik vermeye başladılar.

Altın İçin Çok Önemli Tahmin

Altın uzmanları arasında küresel çapta üne sahip olan yatırımcı Marc Faber, altın yatırımı yapmak isteyenlere yüreklere su serpecek açıklamalarda bulunarak altının “hâlen en güvenilir yatırım aracı olduğunu” ifade etti.  Faber, Fed açıklamaları nedeniyle kaygılanan pek çok yatırım uzmanının hayatında hiç altın alıp satmadığını dile getirerek, altın madenciliği sektörü hisselerini de bir yatırım önerisi olarak sundu.

Altın Fiyatları Sevindiriyor 

Altın tahminleri arasına önemli ve bir anlamda marjinal bir tahmin olarak eklenen bu altın öngörüsüne karşılık Faber, ABD borsalarına yönelik ise kötümser tahminlerde bulundu ve bu tahminlere göre 25 Ağustos sonrasında % 40 düşüş olacağını söyledi.

Altın fiyatları, yoluna artarak devam ederken bankalar, altın hesabı seçeneklerini, kampanya ve avantajlarını öne çıkarmaya başladı. Siz de zaman harcamadan bu seçeneklerin en güncellerini anlık olarak görmek istiyorsanız Hangimevduat.com altın sayfasını takip edebilir ve altın fiyatları anlık güncellemelerini edinebilirsiniz.

İlgili Yazılar :