FED ‘den Sonra Dolar Fiyatı 2 TL

Paylaş Piyasalar ve finans gündeminde fırtına dinmek bilmiyor ve önümüzdeki süreçte olacaklara bakınca bitecek gibi de gözükmüyor. Altın fiyatları alanındaki...

Piyasalar ve finans gündeminde fırtına dinmek bilmiyor ve önümüzdeki süreçte olacaklara bakınca bitecek gibi de gözükmüyor. Altın fiyatları alanındaki uzun süreli düşüş son haftalarda bir nebze toparlanmışken geçen hafta yapılan FED açıklamaları ile birlikte bir kez daha tepetaklak hale gelindi.

Para Kazanmak İçin Mevduat Zamanı 

ABD Merkez Bankası FED tarafından belirli dönemlerde yapılan analiz ve açıklamalar, küresel ekonomi verilerini doğrudan etkiliyor. İşsizlik, konut sektörü, verimlilik, istihdam, tarım dışı istihdam gibi konularda piyasadaki durumun analizini yapan FED açıklamaları, aynı zamanda yakın ve orta vadedeki tutumlarını da açıklayarak piyasaları birinci dereceden etkiliyor.

FED açıklamaları için geçen hafta oldukça tedirgin bir bekleyiş hakimdi. Altın fiyatları alanındaki dalgalanma, dövizdeki hareketlilik derken daha kamuoyuna sunulmadan piyasaları tedirgin eden FED açıklamaları, kamuoyuna sunulduktan sonra etkisini anında gösterdi.

FED Açıklamaları Piyasaları Karıştırdı 

Özellikle döviz fiyatları alanında doğrudan etki gösteren FED açıklamaları sonrası Merkez Bankası ‘nın açtığı tüm dolar satışlarına karşın dolar fiyatının ateşi sönmedi.

Dolar fiyatı, açıklamalardan sonra 2 TL sınırı geçti ve 2,300 seviyelerinde seyretmeye başladı. Buna karşılık euro fiyatı ise 2,6430 TL’ye çıktı.

Şimdi piyasalar, Eylül ayında yapılacak olan sonraki FED açıklamalarını tedirginlikle beklemeye başladı.

Anlık altın fiyatları, döviz fiyatları ve piyasalardan haberler Hangimevduat.com ‘da.

İlgili Yazılar :