FED Kararları Ne Anlama Geliyor

Paylaş Küresel ekonomi şartları olgunlaştıkça ya da başka bir deyimle, ekonomi her geçen gün daha da küreselleştikçe daha sık duymaya...

Küresel ekonomi şartları olgunlaştıkça ya da başka bir deyimle, ekonomi her geçen gün daha da küreselleştikçe daha sık duymaya başladığımız FED ismi, son aylarda küresel bazda olduğu gibi Türkiye ekonomisi ile ilgili de birincil değişkenlerden birisi haline geldi.

FED açıklamaları için önceki haftalarda beklenen açıklamalardan çok bu hafta yapılan açıklama, 2014 yılını da ilgilendirdiği için bekleniyordu ve yapıldı. Tahvil alımlarını azaltmayacağını açıklayan FED, beklenenin tersine olumlu bir veri. Peki, en son FED açıklamaları ne anlama geliyor ve krediler, mevduat, dolar ve altın gibi unsurlara nasıl etki edecek?

HSBC Altın Hesap 

FED Açıklamaları ve Krediler

Krediler için FED tarafından yapılan açıklamaların etkisi, borsa ve diğer ekonomi araçlarının aksine önemli bir etkisi olmayacağı beklenmekte. Uzun vade için çok net bir analiz yapmak zor olmasına karşın yakın haftalarda kayda değer bir krediler ve faiz artışı beklenmiyor.

Altın Uzmanından Altın Tahmini 

Dolar Fiyatı

Dolar fiyatı, özellikle Suriye gerginliği sürecinde riskli oranlarda artmıştı. Toplantı sırasında dolar düşüşe geçmiş ve borsa yükselmişken bu sırada 1.9554 TL olan dolar, son kapanışta 1,9590 TL oldu.

Altın Fiyatları

Altın fiyatları da FED açıklamaları sonrası yükselme yaşadı. 19 Eylül kapanış itibariyle 24 ayar gram altın fiyatı 89 TL satış ile kapattı.

Mevduat hesaplama, altın fiyatları, dolar fiyatları ve anlık ekonomi haberleri Hangimevduat.com ‘da.

 

 

İlgili Yazılar :