Fed Uyarıları Altını Dibe Çekti

Paylaş Geride kalan aylarda yatırımcısının yüzünü oldukça güldüren altın fiyatları 2013 yılı başından bu yana gösterdiği düşüş eğilimine devam ediyor....

Geride kalan aylarda yatırımcısının yüzünü oldukça güldüren altın fiyatları 2013 yılı başından bu yana gösterdiği düşüş eğilimine devam ediyor. Bu durum, önceden altın yatırımı yapanlar için şimdilik olumlu olarak gözükmese de şu aralar altın yatırımına başlamak ve altın hesabı açarak altın mevduatı yapmak isteyenler için sevindirici sayılıyor.

Altın Fiyatları Nereye Gidiyor? 

ABD Merkez Bankası Fed Etkisi

Altın fiyatları ile ilgili anlık olarak bilgi merkezinde paylaştığımız son haberlerde, altın piyasaları ve Kapalıçarşı altın fiyatları ile ilgili düşük fiyatlardan bahsetmiştik. Bugün yeni bir gelişme de ABD Merkez Bankası olan Fed cephesinden gelen tahvil alımlarının süresiyle ilgili uyarılar sonrasında altın fiyatları üst üste üçüncü seansta da düşüşüne devam ederek 1554,49 dolar seviyesine geriledi. Bu seviye, son 7 ayın en düşük altın fiyatı.

Finansbank Altın Toplama Günleri 

Altın Fiyatları Ne Olacak?

ABD Merkez Bankası (Fed) toplantılarının Ocak ayına ilişkin tutanaklarında yer alan bilgilere bakıldığında bazı yetkililerin, Fed ‘in tahvil alım programını istihdam sürecinde istenilen sonuca ulaşmadan önce durdurmak ya da yavaşlatmak zorunda kalma ihtimalini gösterdi. Altın uzmanları tarafından yapılan analizlere göre spot altının ons fiyatı 1538 – 1548 dolara aralığına kadar gerileyebilir.

Kapalıçarşı Altın Fiyatları

Bu gelişmelerin yansımalarına göre Kapalıçarşı altın fiyatları, 22 ayar altın için gramda 90 TL’yi gösterirken çeyrek altın fiyatı ise 148 TL‘den satılıyor.

Altın fiyatları, altın hesapları, altın kampanyaları ve altın mevduatı ile ilgili her şey Hangimevduat.com altın sayfasında.

İlgili Yazılar :