Garanti Vadeli Altın Hesabı

Paylaş Altın fiyatları kapsamındaki son dönemlerde görülen dalgalanmalara rağmen yerli yatırımcı altın birikimi, altın yatırımı yapmaktan ve bankaların altın mevduat...

Altın fiyatları kapsamındaki son dönemlerde görülen dalgalanmalara rağmen yerli yatırımcı altın birikimi, altın yatırımı yapmaktan ve bankaların altın mevduat hesabı seçeneklerini kullanmaktan geri durmuyor. Bu seçenekler arasında oldukça cazip seçeneklerle yatırımcıya sunulan altın hesabı seçeneklerinden birisi de Garanti Bankası ‘ndan geldi.

Altın Hesabına Karşı Kuyumcular Birleşiyor 

Garanti Vadeli Altın Hesabı, hem altın birikim ve yatırımlarını hesap bünyesinde güvenle değerlendiriyor, hem de altınlarınıza değer katmanızı sağlıyor. İşte bu hesabın özellikleri:

  • Garanti Altın Salısı kapsamında şubelere götüreceğiniz altınlar, Vadesiz Altın Hesabınızdaki gram altınlar ya da diğer hesaplarınızdaki (TL/döviz) tutarlar Vadeli Altın Hesabı’nda değerlendirilir.
  • Altın fiyatı artarsa hem altının getirisinden hem de faiz getirisinden yararlanmış olursunuz.
  • Vadeli Altın Hesabı açmak için alt limit 100 gr, minimum vade 12 aydır.
  • Vadeli Altın Hesabınızdaki tutarın 100.000 TL’ye kadar olan kısmı devlet güvencesinde olup Tasarruf Mevduatı Sigortasına tabidir.
  • Stopaj oranı %15′tir.

Altın Fiyatları Yükselir Mi? 

Garanti Bankası Altın Fiyatı

Garanti altın hesabı, altınlarınız için 367-368 gün vade kapsamında % 0,80 faiz oranı sunuyor.

Altın fiyatları, altın kampanyaları ve altın ile ilgili her şey anlık güncellemelerle Hangimevduat.com ‘da. 

İlgili Yazılar :