Garanti Vadeli Altın Mevduat Hesabı

Paylaş Altın fiyatları alanında yaşanan uzun süreli düşüşten sonra yakın ve orta vadede altın uzmanları tarafından yapılan tahminlerde, toparlanma beklentileri...

Altın fiyatları alanında yaşanan uzun süreli düşüşten sonra yakın ve orta vadede altın uzmanları tarafından yapılan tahminlerde, toparlanma beklentileri artmaya başladı. Önümüzdeki hafta yapılacak FED toplantısı bu açıdan önemli.

Bankalar, altın yatırımı yapmak için altın hesabı seçenekleri, koşulları ve kampanyalarını yeni avantajlarla hazırlayarak yatırımcıların ilgisine sunuyor.

Altın atırımcıları ise altın yatırımını geleneksel bir yatırım aracı olarak değerlendirmeye devam ediyorlar. Bankalar tarafından sunulan popüler seçeneklerden biri de Garanti Altın Hesabı.

Burgan Bank KMH Faiz Oranları 

  • Garanti Vadeli Altın Mevduat Hesabı, altınlarınızın hem kaybolma ya da çalınma tehlikesini kaldırıyor, hem değer kaybetmesini engelleyip öte yandan birikiminizi daha da güçlendirmenize yardımcı oluyor. Garanti altın mevduat hesabı ile:
  • Altınlarınız, Vadesiz Altın Hesabınızdaki gram altınlar ya da diğer hesaplarınızdaki (TL/döviz) tutarlar Vadeli Altın Hesabı’nda değerlendirilir.
  • Altın fiyatı artarsa hem altının getirisinden hem de faiz getirisinden yararlanmış olursunuz.
  • Vadeli Altın Hesabı açmak için alt limit 100 gr, minimum vade 12 aydır.
  • Vadeli Altın Hesabınızdaki tutarın 100.000 TL’ye kadar olan kısmı devlet güvencesinde olup Tasarruf Mevduatı Sigortasına tabidir.
  • Stopaj oranı %15′tir.

Garanti Altın Mevduatı Faiz Oranları

Garanti altın mevduat hesabı için hazırlanan faiz oranları, 367-368 gün vade üzerinden % 0,80 olarak uygulanıyor.

Altın fiyatları, altın kampanyaları ve altın ile ilgili her şey anlık güncellemelerle Hangimevduat.com ‘da.

İlgili Yazılar :