Garanti Vadeli Altın Mevduat Hesabı

Paylaş Altın fiyatları küresel gelişmelerin etkisiyle dalgalı seyrini sürdürmeye devam ediyor. Genel olarak dalgalı bir eğilim de gösterse düşüş trendinden...

Altın fiyatları küresel gelişmelerin etkisiyle dalgalı seyrini sürdürmeye devam ediyor. Genel olarak dalgalı bir eğilim de gösterse düşüş trendinden kurtulamayan altın fiyatları, altın yatırımı yapmak için yeni altın hesabı açacak olanlara da imkanlar sağlıyor.

Bankalar, altın yatırımı yapmak için uygun altın hesabı alternatifleri ve kampanyalarını hazırlayarak yeni yatırımcıların dikkatini çekerken, yatırımcılar da altın yatırımını geleneksel bir yatırım aracı olarak değerlendirmeye devam ediyorlar. Bankalar tarafından sunulan ideal seçeneklerden biri de Garanti Altın Hesabı.

ABD Krizi Gerçekten Bitti Mi?

Garanti Vadeli Altın Mevduat Hesabı, hem altınlarınızın kaybolma ya da çalınma riskini ortadan kaldırıyor, hem değer kaybetmesini engelliyor, hem de birikiminizi daha da güçlendirmenize yardım ediyor. Garanti altın mevduat hesabı ile:

  • Altınlarınız, Vadesiz Altın Hesabınızdaki gram altınlar ya da diğer hesaplarınızdaki (TL/döviz) tutarlar Vadeli Altın Hesabı’nda değerlendirilir.
  • Altın fiyatı artarsa hem altının getirisinden hem de faiz getirisinden yararlanmış olursunuz.
  • Vadeli Altın Hesabı açmak için alt limit 100 gr, minimum vade 12 aydır.
  • Vadeli Altın Hesabınızdaki tutarın 100.000 TL’ye kadar olan kısmı devlet güvencesinde olup Tasarruf Mevduatı Sigortasına tabidir.
  • Stopaj oranı %15′tir.

En Yüksek Mevduat Faizleri

Garanti Altın Faiz Oranları

Garanti altın mevduat hesabı için hazırlanan faiz oranları, 367-368 gün vade üzerinden % 0,80 olarak uygulanıyor.

Altın fiyatları, altın kampanyaları ve altın ile ilgili her şey anlık güncellemelerle Hangisi.net ‘te.

İlgili Yazılar :