Haftanın İlk Gününde Altın ve Döviz Fiyatları

Paylaş Piyasalar haftaya hareketli ve önceki haftalara nispeten sevindirici başladı. Hem altın fiyatları hem de döviz fiyatları alanında uzun süredir...

Piyasalar haftaya hareketli ve önceki haftalara nispeten sevindirici başladı. Hem altın fiyatları hem de döviz fiyatları alanında uzun süredir beklenen bazı sevindirici gelişmeler ile piyasalar, özellikle altın yatırımı yapanların yüzünü güldürdü.

Altın fiyatları uzun süreli dalgalanma ve düşüş eğilimi sonrası bu haftaya önemli sayılabilecek oranlarda yükselişle başlangıç yaptı. Dilerseniz bu değişikliklere altın tipine göre göz atalım.

Darphane’den Rekor Altın Üretimi

Kapalıçarşı Altın Fiyatları

Kapalıçarşı altın fiyatları kapsamında işlem gören 24 ayar külçe altın gram satış fiyatı bu hafta % 4,80 oranında değer kazancıyla başladı.

Cumhuriyet altını fiyatı, haftalık bazda bakıldığında satış fiyatında % 7,01 değer kazancıyla 580 TL oldu.

Gram altın fiyatı külçe altın alanında önceki hafta görülen 77,10 TL seviyesinden 80,80 TL’ye yükselirken, Cumhuriyet altını ise 542 TL’den 580 TL’ye yükseldi.

TEB Emekli Maaşına 400 TL Veriyor 

Döviz Fiyatları

Döviz fiyatları alanında ise bu hafta satış fiyatı % 1,23 değer kazanan euro fiyatı karşımıza çıkıyorken, dolar fiyatı ise çeşitli Merkez Bankası müdahaleleri ile % 0,36 oranında değer kaybetti. Haftanın ilk günü, gün ortası itibariyle 1,949 TL satış fiyatına sahip olan dolar fiyatı karşısında 2,535 TL ile euro fiyatı var.

Hangimevduat.com anlık altın fiyatları, altın hesapları ve döviz fiyatları yanı sıra mevduat hesaplama aracı ile de 7/24 hizmetinizde.

                              

İlgili Yazılar :