İnternetten Altın Satışı Arttı

Paylaş Altın fiyatları alanındaki uzun süreli düşüş ve dalgalanma altın almak ve altın satmak isteyen yatırımcıları etkilemedi. Resmi verilere göre...

Altın fiyatları alanındaki uzun süreli düşüş ve dalgalanma altın almak ve altın satmak isteyen yatırımcıları etkilemedi. Resmi verilere göre internetten alışveriş alanındaki işlem sayısı bu yılın ilk yarısında önceki yılın aynı dönemine göre büyük oranda arttı.

İnternetten altın alımı ve satışı ile ilgili olarak derlenen veriler Türkiye Bankalar Birliği (TBB) internet bankacılığı istatistiklerine ait. Söz konusu istatistiklere göre yılın ilk yarısında internetten altın alımı ve satımı adedi önceki yılın aynı dönemine göre % 38,3 oranında artarak 1 milyon 367 bin olurken, işlem hacmi de % 37,8 artışla 4 milyar 299 milyon TL oldu.

Altın Yatırımı Yapanlara İyi Haber 

Altın alımı alanındaki artış % 43,4 ve 835 bin adet,

Altın satışı alanındaki artış % 30,7 ve 531 bin adet oldu.

Altın yatırımı yapmak isteyenlerin internetten alım satım yapmaları, altın fiyatları ve altın hesabı alanındaki uzun süreli sıkıntıya karşılık sevindirici bir durum. Özellikle de bu hafta yeniden yükselmeye başlayan ve toparlayan altın fiyatları ile altın hesabı seçeneklerini de öne çıkaran bankalar, geleneksel yatırım aracının yeniden güvenli liman olacağını gösterir gibi.

Şekerbank Memleketim Altın Hesabı 

Altın hesabı alanındaki anlık gelişmeleri ve anlık altın fiyatlarını Hangimevduat.com ‘dan 7/24 ücretsiz ve güvenilir bir şekilde öğrenebileceğinizi unutmayın. 

İlgili Yazılar :