İnternetten Hesap Açtır, Cüzdanı Şubeden Al

Paylaş Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), banka müşterileri için bankacılık işlemlerini daha kolay ve pratik hale getirmek amacıyla yaptığı...

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), banka müşterileri için bankacılık işlemlerini daha kolay ve pratik hale getirmek amacıyla yaptığı çalışmalarına bir yenisini daha ekliyor.

Mevduat hesabı, katılım fonu gibi hesap türleri için internetten hesap açtırmak isteyen yatırımcıların banka hesap cüzdanı artık ilgili banka şubesi tarafından, şubeye gitmeleri durumunda verilebilecek.

Hesap Cüzdanı Teslimi Zorunlu Olacak

BDDK internet sitesi üzerinden yayınlanan yönetmelik taslağı içeriğine göre, hesap başvurusu sırasında düzenlenecek banka hesap sözleşmesi bir nüshası ile kredi kuruluşları tarafından düzenlenen hesap cüzdanlarının müşteriye verilmesi zorunlu hale gelecek.

Banka sözleşmesi sayfalarının tamamının imzalanmasının yanı sıra “Sözleşmenin bir nüshasını elden aldım” ifadesi için de bir kutucuk ve imza alanı açılacak.

Online Hesap Açtırmak Daha Güvenli

Bankanın şube dışı elektronik kanalları, yani daha açık bir ifade ile internet üzerinden banka hesabı, internet üzerinden mevduat ve katılım fonu hesabı açılması gibi işlemler için de hesap cüzdanlarının, hesap açılış işleminin yasal bir kanıtı olarak bankalarda bulunacağını ve hesap sahibinin banka şubesini ziyaret ederek bu cüzdanı alabileceği de söz konusu taslakta yer aldı. Ayrıca hesap cüzdanı ile ilgili söz konusu durumlardan hesap sahibinin bildirimler ile bilgilendirilmesi de zorunlu hale geldi.

Yatırım araçları içerisinde sizin güvendiğiniz seçenek hangisi ise onun hakkında her şey Hangimevduat.com sayfalarında. Mevduat dünyası ile ilgili gelişmeler, kampanyalar ve tarifeler için Hangimevduat.com mevduat sayfaları yanınızda.

 

İlgili Yazılar :