Kredili Mevduat Faizi ‘ne Merkez Bankası Sınırı

Paylaş Kredili Mevduat Hesabı ya da kamuoyu tarafından bilinen adıyla ek hesaplar için uygulanan faizlere Merkez Bankası cephesinden sınırlama geldi....

Kredili Mevduat Hesabı ya da kamuoyu tarafından bilinen adıyla ek hesaplar için uygulanan faizlere Merkez Bankası cephesinden sınırlama geldi. Son dönem mevduat ürünleri arasında tüketicilerin yoğun olarak kullandığı kredili mevduat hesabı (KMH) düzenlemeleri pek çok yatırımcıyı ilgilendiriyor.

Denizbank Kurtaran Hesap

Kredili Mevduat Hesabı Nedir?

Kredili Mevduat Hesabı (KMH), bir mevduat hesabı ile ilişkilendirerek açılan ve belli bir limit dahilinde tüketicinin ihtiyaç duyduğu durumlarda bir tür ihtiyaç kredisi ya da nakit avans gibi nakit para çekmesini sağlayan hesap türüdür.

Kredili Mevduat Hesabı Faizleri

Kredili Mevduat Hesabı faizleri alanında yapılan düzenlemeye göre akdi ve gecikme faiz oranlarının kredi kartı işlemlerinde uygulanacak olan aylık azami akdi ve gecikme faiz oranlarını geçemeyecek. 27 Mayıs’tan itibaren yürürlüğe girecek olan uygulamaya göre Merkez Bankası ‘nın yeni uygulaması kapsamında aylık maksimum akdi faiz oranı Türk Lirası için % 2.22, ABD doları için % 1.70 ve Euro için ise % 1.64 olarak belirlendi.

TEB Paran Hazır Kredili Mevduat Hesabı 

Kredili mevduat hesabı başta olmak üzere tüm vadesiz hesap ve vadeli hesap kampanyaları, yüksek mevduat faizi için mevduat hesaplama hizmeti 7/24 ücretiz ve güvenli olarak Hangimevduat.com ‘da.

İlgili Yazılar :