Külçe Altın Fiyatı Rekor Kayıp Yarattı

Paylaş Altın fiyatları aylardır süregelen düşüş eğiliminden kurtulmak bilmiyor. Ufak yükselişler yaşasa da bir süredir altın yatırımı yapanları ve yapmayı...

Altın fiyatları aylardır süregelen düşüş eğiliminden kurtulmak bilmiyor. Ufak yükselişler yaşasa da bir süredir altın yatırımı yapanları ve yapmayı düşünenleri hayal kırıklığına uğratan altın, döviz yatırımı karşısında da güç kaybediyor. TÜİK tarafından tutulan istatistiklere göre ise şimdi de külçe altın son derece büyük bir kaybın sebebi oldu.

TEB Paran Hazır Kredili Mevduat Hesabı 

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından düzenli olarak yayımlanan Finanssal Yatırım Araçlarının Reel Getiri Oranları hakkındaki verilerine göre külçe altın, külçe altın yatırımı yapanlara 2013-Nisan ayı ile birlikte TÜFE karşısında ardı ardına 7 ay kaybettirerek bir ilke neden oldu.

Garanti Vadeli Altın Hesabı 

TÜFE karşısında geçtiğimiz yılın ekim ayında % 1,44, kasım ayında % 2,42, aralık ayında % 2,84 oranında gerileme yaşayan külçe altın fiyatı alanındaki söz konusu kayıp; bu yılda devam ederek % 3,25, şubat ayında % 2,42, mart ayında % 1,20 ve son olarak bu ay da % 6,68 oranında kayba neden oldu.

Altın fiyatları alanındaki güncel haberleri Hangimevduat.com altın sayfasından edinebileceğiniz gibi yatırım araçları hakkında anlık bilgileri ve mevduat hesaplama sayfası ile de 7/24 yayındayız.

 

İlgili Yazılar :