Küresel Gelişmeler Altın Fiyatlarını Nasıl Etkiler?

Paylaş Altın tahminleri en çok da bu günlerde olduğu gibi küresel anlamda dünyanın karışık ve dengesiz olduğu zamanlarda önem kazanıyor....

Altın tahminleri en çok da bu günlerde olduğu gibi küresel anlamda dünyanın karışık ve dengesiz olduğu zamanlarda önem kazanıyor.

Altın piyasası küresel ekonomi koşulları üzerinde birincil derecede etkisi olan etkenlerden. Peki küresel veriler ile birlikte Musul’da yaşanan IŞİD gerginliği sonrası altın tahminleri nasıl?

Şekerbank Memleketim Altın Hesabı 

Altın ve para piyasaları uzmanı Mehmet Ali Yıldırımtürk’ün özel bir gazeteye yaptığı açıklamaları sizin için derledik.

Altın fiyatları, Musul gerginliği ve IŞİD ile ilgili gelişmelerin ardından bugün son haftaların en yüksek seviyelerine doğru çekilirken ADB işsizlik verileri için de haftaya gelecek olan verilerin önemli olduğunu ifade eden Yıldırımtürk, önemli açıklamalarda bulundu.

ABD Merkez Bankası FED tarafından haftaya yapılacak toplantıdan çıkacak olan işsizlik verilerinin fiyatlarının ve altın piyasasının gidişatına yön vereceğini dile getirdi. ABD ekonomisinin bir toparlanma trendi içinde olduğunu kaydeden Yıldırımtürk, altının bu doğrultuda ağır ağır bir düşüş eğilimine gireceğini ve 1250 dolar seviyesinin kritik seviye olduğunu belirtti.

IŞİD gerginliği ile ilgili olarak ise altının artık jeopolitik krizlerden etkilenmediğini dile getiren Yıldırımtürk, Rusya-Ukrayna gerginliği ile ilgili olarak bir ara 1360 dolarlara kadar tırmanan ons altın fiyatının kısa sürede normale dönmesini örnek gösterdi.

Ons altın fiyatı ve altın piyasasının son 13 yılın en yüksek seviyesinde olduğunu da sözlerine ekledi.

Altın haberleri ve güncel altın kampanyaları Hangimevduat.com ‘da.

İlgili Yazılar :