Kuveyt Türk Altın Hesabı ve Altın Günleri

Paylaş Kuveyt Türk Altın Hesabı adını verdiği hesap türü ile birlikte müşterilerine vadesiz birikimi altın olarak değerlendirme fırsatını sağlıyor. Bu hesap...

Kuveyt Türk Altın Hesabı adını verdiği hesap türü ile birlikte müşterilerine vadesiz birikimi altın olarak değerlendirme fırsatını sağlıyor. Bu hesap türü sayesinde vadesiz şekilde açılan hesabınız ile, birikimleriniz altın bazında değerlenmeye başlar.

Değerlendirmek istediğiniz birikimleri ise istediğiniz zaman, hiçbir şart koşulmaksızın altın miktarının fiziki karşılığı şeklinde istediğiniz Kuveyt Türk Şubeleri’nin hepsinden çekebiliyorsunuz.

Kuveyt Türk Altın Hesabı Devlet Güvencesi Altında

Kuveyt Türk Altın Hesabı kullanıcılarının birikimlerindeki 1 gram altın, 1.000/ 995 saflıkta net işlem görecek olmakla birlikte minimum işlem limiti 0,01 gram oranında belirlenmiştir.

Kuveyt Türk’ten açtıracağınız bütün Altın Hesapları, gerçek kişi adına açılanlar için 50 bin TL’ye kadar Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu tarafından devlet koruması altına alınacak.

Fiyat Takibi Yapılmadan Otomatik Ödeme Talimatı

Kuveyt Türk Altın Hesabı ile sürekli fiyat takibi ya da işlem takibine gerek kalmaz. Düzenli bir şekilde altın alım satım gerçekleştirilebilir. Bunun için bankanıza vereceğiniz talimat ile birlikte, her ayın sizin karar vereceğiniz belirli günlerinde otomatik olarak hesabınıza altın alımı yapılmaktadır.  Dolayısıyla siz de düzenli altın birikimi planınızı gerçekleştirmiş olursunuz.

Kuveyt Türk ‘ten Altın Günleri

Kuveyt Türk Altın Günleri adı altında başlattığı yeni kampanyasıyla il il, şube şube altın dağıtıyor. Çeyrek altın, yarım altın, Cumhuriyet altını, bilezik, kolye ve benzeri her tür ve ayarda sarı ve beyaz altınlarınızı, belirtilen tarih ve günlerde Kuveyt Türk şubelerine götürerek 24 ayar saf altın olarak yatırabileceksiniz.

 

İlgili Yazılar :