Kuyumcular PTT’nin Altın Satmasına Karşı

Paylaş Kuyumcular altın sektörüne bankalardan sonra PTT’ninde girmesine karşı çıkıyorlar. Bankaların altın alımı satımı yapmasına her fırsatta karşı çıkan ve...

Kuyumcular altın sektörüne bankalardan sonra PTT’ninde girmesine karşı çıkıyorlar.

Bankaların altın alımı satımı yapmasına her fırsatta karşı çıkan ve haksız rekabet yapıldığını belirtilen kuyumcular, şimdi de PTT’nin altın sektörüne el atmasından rahatsız oldular. Bankalar konusunda yönetmeliğin iptalini bekleyen kuyumcular, PTT’nin 14 başmüdürlük ile İstanbul ve Ankara’daki PTTmatik’ler aracılığı ile altın satmaya başlayacağı haberini aldılar.

PTT Altınlarını Kuyumcular Almayacak

Altın fiyatları sürekli dalgalanırken alınan bu kararın arkasında başka hesaplar olduğunu düşünen Ankara Kuyumcular Odası Yönetimi, daha önce bu duyumları aldıklarını ancak ihtimal vermediklerini dile getirdi. PTT’nin asli işi olan mektup ve kargo işlerinde hatasız çalışması gerektiğini ve herkesin kendi işini yapması gerektiğini belirten kuyumcular, PTT altınlarının hiçbir Ankaralı kuyumcu tarafından alınmayacağını belirtiler.

Kuyumcular bankalara Cumhuriyet ve ziynet altını alıp satma yetkisi veren yönetmeliğin iptali için Danıştay’a başvurmuştu. 

İlgili Yazılar :