Mayısta En Çok Kazandıran Yatırım Aracı

Paylaş Yatırım araçları arasında en iyi yatırım aracı seçenekleri arasında tercih yapmadan önce bu haberdeki güncel verileri incelemenizi öneririz. Vadeli...

Yatırım araçları arasında en iyi yatırım aracı seçenekleri arasında tercih yapmadan önce bu haberdeki güncel verileri incelemenizi öneririz.

Vadeli mevduat, altın, borsa, döviz gibi alternatifler arasında kalanlar ya da yatırım planı yapanlar için geçtiğimiz ay en çok kazandıran yatırım aracına dair veriler açıklandı.

Garanti Net Hesap Faiz Hesaplama 

En çok kazandıran yatırım aracı ile ilgili söz konusu veriler Türkiye İstatistik Kurumu hesaplamalarından çıktı. Buna göre;

  • Külçe altın, uzun zaman sonra kaybettirdi. Külçe altın geçtiğimiz ay % 1,66 oranında kaybettirdi.
  • BIST 100 Endeksi ise Yi-ÜFE ile indirgendiğinde % 5,91 ve TÜFE ile indirgendiğinde % 4,94 ile geçen ayın en çok kazandıranı oldu.
  • Vadeli mevduat % 0,93 oranında kazandıran yatırım araçları arasında.
  • Dolar yatırımı % 1,18 ile ve Euro yatırımı ise % 1,72 oranında kaybettirdi.
  • Son 3 aylık değerlendirmelere bakıldığında da manzara aynı: BIST 100 Endeksi üç aylık değerlendirmede;  Yİ-ÜFE ile indirgendiğinde yüzde 20,06, TÜFE ile indirgendiğinde ise yüzde 17,04 oranıyla yatırımcısına en yüksek reel getiri sağlayan yatırım aracı olurken, külçe altın Yİ-ÜFE ile indirgendiğinde yüzde 6,27, TÜFE ile indirgendiğinde ise yüzde 8,63 oranında yatırımcısına en çok kaybettiren yatırım aracı oldu.

Altın ve döviz haberleri ile birlikte güncel vadeli mevduat faizleri üzerinden mevduat hesaplama hizmeti 7/24 Hangimevduat.com ile kesintisiz ve ücretsiz.

İlgili Yazılar :