Merkez Bankası Altın Rezervi Olumlu

Paylaş Altın fiyatları alanında, 12 Nisan tarihinde başlayan oldukça hızlı bir düşüş eğilimi sonrası, Merkez Bankası altın rezervine çevrilen gözler,...

Altın fiyatları alanında, 12 Nisan tarihinde başlayan oldukça hızlı bir düşüş eğilimi sonrası, Merkez Bankası altın rezervine çevrilen gözler, rezervin düşürülme beklentisi içerisindeyken bugün açıklanan veriler, bu beklentileri ortadan kaldırdı.

Dünyada Altın Fiyatları Yükseliyor 

Dünya çapındaki değişimlere paralel olarak Türkiye’de de düşen altın fiyatları sonrası talep açığından yararlanan Kapalıçarşı altın fiyatları da normalden pahalı satılmaya başlanmıştı ki bu hafta çift vardiya ile Kapalıçarşı tarafından yetiştirilen yeni altın siparişleri, şartları epey toparladı.

Vakıfbank Altın Çağı Hesabı 

Merkez Bankası altın rezervlerinin de son derece önemli olduğu bu süreçte, bu hafta açıklanması ve düşüş yaşaması beklenen altın rezervleri, önceki seviyeye göre değişmeyerek piyasaları sevindirdi. 12 Nisan 2013 tarihinde 1.561 dolar olan altının ons fiyatı iki gün içerisinde 1.350 dolara çekilmişti. Merkez Bankası tarafından açıklanan altın rezervinin haftalık verilerine bakıldığında, bir önceki haftayla kıyaslandığında değişmeyerek 21,26 milyar dolar olduğu görüldü.

Altın fiyatları, altın hesabı seçenekleri ve altın ile ilgili anlık gelişmeler Hangimevduat.com altın sayfasında.

 

İlgili Yazılar :