Merkez Bankası Faiz Oranları Sabit Kaldı

Paylaş Merkez Bankası tarafından alınan karara ve yapılan açıklamaya göre Merkez Bankası faiz oranları sabit olarak yola devam edecek. Merkez...

Merkez Bankası tarafından alınan karara ve yapılan açıklamaya göre Merkez Bankası faiz oranları sabit olarak yola devam edecek.

Merkez Bankası faiz oranları ile ilgili olarak TCMB tarafından yapılan duyuruya göre, Para Politikaları Kurulu, Erdem Başçı başkanlığında toplanarak, politika faizi olan bir hafta vadeli repo ihale faiz oranı ile banka kapsamındaki Bankalararası Para Piyasası ve Bırsa İstanbul Repo-Ters Repo Pazarı ‘nda uygulanmakta olan faiz oranlarını belirledi.

En Yüksek Mevduat Faizleri Ekim 2013 

Merkez Bankası Faizi

Faiz oranları ile ilgili olarak alınan kararlar ise şöyle:

  • Politika faizi olan bir hafta vadeli repo ihale faiz oranı % 4,50’te sabit tutuldu
  • Gecelik faiz oranları kapsamında, borçlanma faiz oranı % 3,50 ‘ta, borç verme faiz oranı % 7,75 ‘te ve açık piyasa işlemleri çerçevesinde bankalara repo işlemleri yoluya tanınan borçlanma imkanı faiz oranı ise % 6,75 ‘te sabit kaldı

Mevduat Hesaplama

Mevduat hesaplama işlemleri alanında, bankalar ve mevduat faiz oranları arasında güncel verilerle hesaplamalar yapmanız ve dilediğiniz bankanın mevduat hesabı seçeneğine başvuru yapmanız Hangikredi.com ile mümkün.

Mevduat faiz oranları, vade ve faiz aralıkları ile mevduat hesabı başvurusu için size en güvenli yolu ve en yüksek mevduat faizlerini getiren Hangimevduat.com, mevduat hesaplama aracı ile hizmetinizde.

İlgili Yazılar :