Merkez Bankası Faizi Sabit Bıraktı

Paylaş Ekonomi dünyasının yaşadığı bu hareketli sürecin en belirleyici unsurlarından olan Merkez Bankası tarafından gerçekleştirilen toplantı merakla bekleniyordu. Merkez Bankası...

Ekonomi dünyasının yaşadığı bu hareketli sürecin en belirleyici unsurlarından olan Merkez Bankası tarafından gerçekleştirilen toplantı merakla bekleniyordu.

Merkez Bankası Para Politikası Kurulu tarafından gerçekleştirilen 2014 Şubat ayı toplantısından faiz değiştirmeme kararı çıktı.

HSBC e-Mevduat Faiz Oranları 

Merkez Bankası faiz kararları kapsamında rüşvet ve yolsuzluk operasyonu ile ABD’den gelen verilerden ötürü riskli ve tarihi düzeylere çıkan döviz fiyatlarına müdahale edebilmek amacıyla bir önceki olağanüstü toplantıda faiz artırımı kararı verilmişti.

Politika faizi için yapılan söz konusu toplantıdaki % 10’a çıkarma kararı bu toplantıda da faizin aynı seviyede kalması yönünde oldu.

Dolar fiyatı, söz konusu karar öncesinde 2.1825 TL iken gün içinde toplantıdan sonra 2.1790’a düştü.

Merkez Bankası tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

Enflasyon görünümünde belirgin bir iyileşme sağlanana kadar para politikasındaki sıkı duruş sürecek. 2014 yılında cari işlemler açığında belirgin iyileşme gözlenecek. Son dönemde enflasyon görünümü ve beklentilerdeki bozulma dikkatle takip edilmekte. ”

Garanti e-Vadeli Faiz Oranları 

Döviz fiyatları, altın fiyatları alanlarında anlık bilgiler ile birlikte ekonomi haberleri ve güncel banka faiz oranları için Hangimevduat.com ekranlarında aradığınız her şeyi bulabilirsiniz.

 

İlgili Yazılar :