Merkez Bankası ‘ndan Yeni Dolar Fiyatı Müdahalesi

Paylaş Dolar fiyatı, başta Gezi Parkı olayları başta olmak üzere hareketli gündemden bütün piyasalar gibi etkilenmeye devam ediyor. Altın ve...

Dolar fiyatı, başta Gezi Parkı olayları başta olmak üzere hareketli gündemden bütün piyasalar gibi etkilenmeye devam ediyor. Altın ve borsadaki düşüşe karşılık zirveye doğru uçan dolar fiyatları için Merkez Bankası ‘ndan yeni bir müdahale geldi.

Borsa Düştü, Dolar Zirve Yaptı 

Merkez Bankası tarafından dolar kurları kapsamındaki hareketliliğe karşılık yapılan dünkü müdahalesi, 6 kez döviz satım ihalesi açmak olduysa da bugün dolar kurları yine 1.93 TL seviyelerinin altına inmedi. Merkez Bankası, gerekli görülürse yeniden bir müdahale olarak döviz satım ihalesi açacaklarını söylemişti ki o müdahale geldi.

Dolar fiyatları için yapılan yeni Merkez Bankası müdahalesi, “istisnai gün” olarak ilan edilen bugün, saat 11:00’de geldi ve günün ilk döviz satım ihalesi gerçekleştirildi.

TEB Marifetli Hesap Faizleri Güncellendi 

Döviz satım ihalesi 50 milyon dolar olarak belirlendi ve ihale sonrası 1.9250 TL seviyesine çekildi. An itibariyle dolar 1.9280 TL’den seyretmekte.

Hangimevduat.com anlık döviz kurları ve haberlerinin yanı sıra mevduat hesaplama sayfasıyla da hizmetinizde. 

İlgili Yazılar :