Mevduat Faiz Oranları ve Mevduat Hesaplama

Paylaş Mevduat Faiz Oranları ve Mevduat Hesapları Mevduat faiz oranları bankalar arasında farklılık gösterir. Hatta bir bankanın iki farklı vadeli...


Mevduat Faiz Oranları ve Mevduat Hesapları

Mevduat faiz oranları bankalar arasında farklılık gösterir. Hatta bir bankanın iki farklı vadeli mevduat hesabı olabilir. Faiz oranları belli bir aralık dahilinde bankanın kendi inisiyatifindedir.

Vadeli mevduat hesabı faiz oranı ile vadeli altın hesabı ve vadeli döviz hesabı gibi farklı hesaplar da mevcuttur. Vadeli hesaplar ile vadesiz hesaplar arasındaki fark ise gün geçtikçe azalmaktadır.

Mevduat bankalarının düzenlediği kampanyalar ve ortaya çıkardıkları yeni ürünler sayesinde vadeli hesap gibi faiz kazanırken, vadesiz hesap gibi paranızı kullanabiliyorsunuz. Bu hesap türlerine örnek gösterebileceğimiz ve son dönemde çok tercih edilen bazı ürünler aşağıdadır.

Mevduat Hesaplama

Mevduat hesaplama işlemi Hangimevduat.com tarafından tüm vade ve tutarlar için yapılmaktadır. Elinizdeki birikimin ne kadar getiri sağlayacağını hesaplamak için tutar alanını ve vade süresini “gün” olarak hesaplama aracına girmeniz yeterlidir. Böylece HSBC Modern Hesap, Enpara, İNG Turuncu Hesap, Garanti E-Vadeli Hesap, TEB Marifetli Hesap ve Finansbank Çift Sarılı Hesap ürünlerinin faiz oranları ve getirileri tek bir tabloda saniyeler içinde karşınıza çıkar.  

İlgili Yazılar :