Mevduat Hesapları Faiz Oranları

Paylaş Mevduat hesapları faiz oranları ne durumda? Altın ve dövizde hareketlilik sürerken banka mevduat hesapları için faiz oranları hangi seviyeye...

Mevduat hesapları faiz oranları ne durumda? Altın ve dövizde hareketlilik sürerken banka mevduat hesapları için faiz oranları hangi seviyeye geldi?

Mevduat bankaları arasında öne çıkan birkaç banka ile onların çok tercih edilen mevduat faiz oranları ile getirilerini sizin için derledik.

ING Turuncu Hesap

ING Bank Turuncu Hesap faiz oranları %8’dir. Vadesiz mevduat hesabı türü olan Turuncu Hesap ile 50.000 lira için 30 gün sonunda net 280,21 lira kazanırsınız. Aslında 329,66 lira brüt kazanç, vergiler nedeniyle azalmaktadır.

Finansbank Enpara

Finansbank Enpara.com Birikim Hesabı faiz oranı %8’dir. Vadeli hesap gibi kazandırmasına rağmen vadesiz hesap gibi para çekimine olanak tanıyan Birikim Hesabı ile 50.000 lira için 30 günlük vadenin sonunda hesabınızda 50.280,21 lira bulunur. 

TEB Marifetli Hesap

TEB Marifetli Hesap faiz oranı %8,25’dir. Türk Ekonomi Bankası mevduat hesabı ile 50.000 lira için 30 günlük bir vade kullanılması durumunda brüt 339,99 lira, net 288,99 lira kazanırsınız. Şu an için en kazançlı vadesiz mevduat hesabı olarak görünmektedir. 

Mevduat Hesaplama

Mevduat hesaplama işlemi yaparak sadece 50.000 lira için değil, sahip olduğunuz birikim için de hesaplama yapabilirsiniz. Vade süresini dilediğiniz gibi belirleyerek tasarruflarınız için en kazançlı getiriyi hesaplayabilirsiniz. 

İlgili Yazılar :