Mevduat Sigorta Limiti Artırıldı

Paylaş Banka hesapları içerisinde tutulan mevduatlarda geçerli olan mevduat sigorta limiti için artış kararı alındı. Söz konusu karar, Tasarruf Mevduatı...

Banka hesapları içerisinde tutulan mevduatlarda geçerli olan mevduat sigorta limiti için artış kararı alındı. Söz konusu karar, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından, Resmi Gazete ‘de bugün yayınlanan “ortaya Tabi Mevduat ve Katılım Fonları ile Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonunca Tahsil Olunacak Primlere Dair Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına İlişkin Yönetmelik” kapsamında alındı.

TL Değerleniyor Mu? 

TMSF tarafından alınan ve banka hesapları içerisinde tutulan mevduatlar için geçerli olan, en son 5 Temmuz 2004 tarihinde sigortaya tabi mevduat ve katılım fonları için uygulanması amacıyla belirlenen 50 bin TL tutarındaki mevduat sigorta limiti, tam iki katı artırılarak 100 bin TL tutarına çıkarıldı.

Burgan Bank Mevduat Hesabı 

Mevduat Sigortası Nedir?

Mevduat sigortası, banka mevduat hesaplarının bir kısmının, TMSF eliyle hazırlanan bir sistem ile sigorta altına alınmasıdır. Bu uygulamanın amacı, zor duruma düşen bankalarda bulunan mevduatın, mümkün mertebe bir kısmının geri ödenmesini sağlamak… TMSF tarafından 9 yıldır uygulamada olan mevduat sigortası uygulaması, kişi başına düşen tasarruf mevduat tutarı ve sigortalı mevduat oranının toplam mevduata oranındaki güncel rakamlara bakılarak, sistemin etkinliği için faydalı olması amacıyla güncellendi.

Mevduat hesabı açtırmak istiyorsanız mevduat hesabı kampanya ve çeşitlerini Hangimevduat.com bilgi merkezinde anlık olarak bulabilir ve mevduat hesaplama sayfası ile seçenekler arasında size uygun faizlere kolayca ulaşabilirsiniz.

 

İlgili Yazılar :