Önemli Bankalardan Altın Yatırım Avantajları

Paylaş Hangimevduat.com olarak altın ile ilgili her konuda hatırlattığımız bir bilgi var. Altın yatırımı ve altın mevduatı, Türk yatırımcının yatırım...

Hangimevduat.com olarak altın ile ilgili her konuda hatırlattığımız bir bilgi var. Altın yatırımı ve altın mevduatı, Türk yatırımcının yatırım araçları içerisinde her zaman en güvendiği, en çok rağbet ettiği yatırım türü olma özelliğini taşımıştır.

2012 altın fiyatları itibariyle son derece dalgalanma yaşayarak ilk yarısını geçirdi. Altın oranları bir düşüp bir artmış olmasına karşın yerli yatırımcı, altın birikimi yapmaktan geri durmadı.

Altın dalgalanması son birkaç haftadır daha sakin seyretmeye başlamışken, önde gelen banka ve finans kurumları da altın fonu ve altın tasarrufu imkanları hazırladı.

Yapı Kredi Anapara Korumalı Altın Fonu

Yapı Kredi Bankası, dolar cinsinden altın yatırımı için hazırladığı yeni sistem ile anapara korumalı altın fonu imkanı getiriyor. Bu sayede asgari 2 bin TL’lik altın fon alım başvuruları kabul edecek olan Yapı Kredi Bankası’nın bu avantajı sayesinde yatırımcıların anapara kayıp riski olmayacak. Talep toplama tarihleri ise 3 – 9 Ağustos 2012 tarihleri arası.

Şekerbank Altın Tasarrufu Avantajı

Şekerbank tasarruf hesabı sahibi olanlar için sunduğu yeni bir altın kampanyası ile küçük birikimli hesaplardan altın birikimi yapma şansı hazırlıyor.

Standart ziynet alımı için normal koşullarda yeterli olmayacak küçük birikim sahipleri, TL hesabı üzerinden verecekleri aylık düzenli altın talimatı ile “1 gram altın ve katları” ya da “100 TL ve üzeri” avantajlarından birini seçerek altın tasarrufu imkanına sahip olacaklar.

Altın hesabı, altın yatırımı ve altın mevduatı ile ilgili bütün haber ve gelişmeler Hangimevduat.com altın sayfalarında.

İlgili Yazılar :