Parayı Nereye Yatırmalı?

Paylaş Dalgalanan altın fiyatları, Merkez Bankası faiz koridorunun daraltılması, yıllık enflasyon, Suriye gerginliği ve daha birçok etken… Şartların sürekli değiştiği...

Dalgalanan altın fiyatları, Merkez Bankası faiz koridorunun daraltılması, yıllık enflasyon, Suriye gerginliği ve daha birçok etken… Şartların sürekli değiştiği günümüzün ekonomi ortamı içerisinde uzmanlar “Hangi yatırım aracı?” sorusunun cevabını önümüzdeki süreç için değerlendirdi.

Altın Fiyatları Yükselecek

Uzmanlar, altın fiyatlarının bir süre daha artışta olacağını öngörüyorlar. Ancak kısa vadeli bir beklenti olan bu durum için uzmanlar uzun vadede güven beklenmemesi gerektiğini ifade ediyorlar. Beklentiler açısından çok daha farklı bir alan olan altın sektörü için uzun vadede tahminlerde bulunmak oldukça zor.

Gayrimenkul Yatırımı Hassas Alan

Uzmanlar, yatırımlarını gayrimenkul üzerine yapmak isteyen yatırımcıları bu konuda desteklemekle birlikte uyarıyor. Gayrimenkul yatırımı getirisinin ortalama 20 yıla kadar yayılan bir vadeye sahip olduğunu, bu nedenle gayrimenkul alımlarında hassas, ayrıntılı düşünülmesi gerektiğinin altını çiziyorlar.

En İyi Yatırım Aracı Altın ve Mevduat

Yakın vadedeki gelişmelere ve beklentilere bakıldığında piyasa uzmanları borsa seçeneğinin yanı sıra mevduat yatırımı ve altın yatırımı konusuna daha güvenli bakıyorlar. Piyasalarda para kazanmak isteyenler için mevduata yatırmalarının yakın zamanda çok daha az riskli ve kazançlı olacağını ifade eden uzmanlar, bir kısmını mevduata yatırdıkları paralarının bir kısmını altına çevirmek gibi bir alternatifi de sunuyorlar.

Türkiye’nin mevduat hesaplama sistemi, geniş alternatifler ve güçlü altyapısı ile bir tık ötenizde. En iyi faiz oranı ve en iyi mevduat hangisi sorularının cevabı için Hangimevduat.com mevduat karşılaştırma sistemi hizmetinizde.

İlgili Yazılar :