PTT Gram Altın Satışı Yapacak

Paylaş Altın fiyatları yılın ilk aylarındaki dalgalanma sonrası nihayet kazandırmaya başladı. Bu duruma seyirci kalmayan ve bir süre önce altın...

Altın fiyatları yılın ilk aylarındaki dalgalanma sonrası nihayet kazandırmaya başladı. Bu duruma seyirci kalmayan ve bir süre önce altın satışı yapmaya başlayan bankalar,  altın toplama kampanyaları,  altın günleri gibi etkinliklerle yatırımcıları yastık altı altın anlayışından kurtararak banka altın hesabı açtırmaya teşvik etmeyi de büyük oranda başardı.

TEB Altın Hesabı 

Altın satışı alanında Kapalıçarşı altın pazarına rakip olarak çıkan bankalardan sonra şimdi de PTT altın satışı gündemde. Gram altın satışı kapsamında 14 baş müdürlük ve 2 Pttmatik ile birlikte altın satışı için harekete geçecek olan PTT,  yıl sonuna kadar toplamda 5 tonluk altın satışı yapmayı düşünüyor. Mevcut durumda altının ons fiyatı 1.590 dolar olarak düşünüldüğünde PTT’nin altın satışı için düşündüğü 5 tonluk altın toplamda 51 milyon dolar ediyor.

Finansbank Altın Toplama Günleri Mart-Nisan 2013

PTT Altın Satışı Nelerde Olacak?

PTT Genel Müdürü Osman Tural tarafından yapılan açıklamaya göre,  İstanbul Altın Rafinerisi AŞ (İAR) ile geçen yıl yapılan sözleşme,  sertifikalı gram altın satışı için PTT Şube ve Pttmatik ‘lerin görevlendirilecek. PTT Genel Müdürü Osman Tural,  öncelikle yarım gram altın,   1 gram altın ve 1, 5 gram altın satışı yapılacağını,  ilerleyen süreçte 2, 5 gram altın,  5 gram altın ve 10 gram altın satışıyla devam edileceğini dile getirdi.

Altın fiyatları,  altın hesap seçenekleri ve altın gündemi Hangimevduat.com altın sayfasında.

İlgili Yazılar :