Ramazan’dan Sonra Altın Fiyatları Tahmini

Paylaş Altın fiyatları, aylardır süregelen düşüş eğiliminden Ramazan ayı içerisindeki küresel gelişmelerin etkisiyle belirli bir toparlanma eğilimine girmiş, hatta bayram...

Altın fiyatları, aylardır süregelen düşüş eğiliminden Ramazan ayı içerisindeki küresel gelişmelerin etkisiyle belirli bir toparlanma eğilimine girmiş, hatta bayram öncesi kapanışı yükselişle yapmıştı. Altın yatırımcısının tedirgin olduğu dalgalı seyirde, şimdi gözler bayram sonrasında olacaklarda.

Altın uzmanları arasında önemli bir isim olan Garanti Yatırım Döviz ve Emtia Analisti Gökalp İçer tarafından özel bir gazeteye yapılan açıklamaya göre altın fiyatları üzerindeki gidişatta marjinal bir değişim beklenmiyor.

Bayram Öncesi Fiyatlar Nasıldı? 

Garanti Yatırım Analisti İçer, söz konusu açıklamada “Emtia fiyatlarının ve gelişmekte olan piyasa para birimlerinin de hala baskı altında olduğunu görüyoruz. Bu yöndeki fiyatlamanın, yıl sonuna doğru devam edeceğini düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

Altının ons fiyatında Ramazan içerisinde 1180 dolar gibi rekor düşük seviyelerin görüldüğünü hatırlatan İçer, fiziki altın üzerindeki kısıtlamalar ve vadeli altın piyasasındaki rekor kısa pozisyonlar nedeniyle altında düşüşlerin devam ettiğine dikkat çekti.

Ziraat Bankası Altın Vakti 

Hindistan’dan Pakistan’a ve Avrupa ile Amerika’ya kadar altın üzerindeki sınırlama ve baskının etkisini ifade eden İçer, özellikle konut piyasası, büyüme verileri, perakende ve dayanıklı tüketim alanlarındaki değişimlere paralel olarak FED tahvil alımlarının yıl sonunda azalacağını hatırlattı ve bunun altında düşüşlere neden olacağını kaydetti.

Altın hesabı seçenekleri ve altın haberleri ile güncel altın fiyatları Hangimevduat.com ‘da. 

İlgili Yazılar :