Sanal Para Birimi: Bitcoin

Paylaş Bitcoin, esasen birkaç aylık bir proje olsa da on binlerce kullanıcı tarafından gördüğü ilgi nedeniyle bugün çok daha merak...

Bitcoin, esasen birkaç aylık bir proje olsa da on binlerce kullanıcı tarafından gördüğü ilgi nedeniyle bugün çok daha merak edilen bir kavram oldu.

Bitcoin hakkında bilgi almak isteyen çok sayıda insan, internetten bilgi ararken biz de Hangimevduat.com olarak öne çıkan noktalardan oluşan Bitcoin hakkında bilgi ve özellikleri ekranınıza getirdik.

Tekstilbank e-Mevduat Faiz Oranı 

Bitcoin, geçtiğimiz Temmuz ayında deneysel anlamda tasarlanan bir yazılım ve aynı zamanda bir para biriminin adı. Dünya üzerinde herhangi birine, sınır ayrımı olmaksızın kolaylıkla para gönderme işşemini sağlayan bir sanal para birimi olan Bitcoin’in kısaltması BTC olup Bitcoin ‘in sembolü ฿ olarak belirlenmiştir.

Para birimi olarak kabul edilen Bitcoin, hiçbir ülkeye ve kuruluşa ait değildir. Merkezi bir kurum ya da kuruluşa gerek olmaksızın online ödeme ve para gönderme işlemlerini gerçekleştiren Bitcoin ile paranın oluşumu ve transfer işlemleri ağ üzerinde kollektif olarak gerçekleşir.

Bitcoin Özellikleri

Bitcoin özellikleri içerisinde en temel bilgiler şöyledir:

  • Online ödeme, online alışveriş ve internetten para gönderme işlemi gibi Bitcoin ile yapılan işlemler geri dönüşümsüzdür.
  • İnternetten para gönderme başlığı altındaki EFT ve havale gibi pek çok işlem son derece hızlı ve diğer ödeme şekillerine göre de oldukça az masraflıdır.
  • Bitcoin ile ödeme işlemlerinde üçüncü şahısların ve kuruluşların onayına ihtiyaç kalmaz.
  • Bitcoin kullanımı gerçekleştiren üye sayısı bugün 100 bin kişiden fazladır.

Döviz fiyatları , altın fiyatları ve mevduat hesaplama işlemleri Hangimevduat.com ‘da. 

İlgili Yazılar :