Şubat’ta En Çok Kazandıran Euro Oldu

Paylaş Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından periyodik olarak hesaplanıp açıklanan “Finansal Yatırım Araçlarının Reel Getiri Oranları” başlıklı, söz konusu dönem...

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından periyodik olarak hesaplanıp açıklanan “Finansal Yatırım Araçlarının Reel Getiri Oranları” başlıklı, söz konusu dönem içerisinde hangi yatırım aracının en çok kazandıran yatırım aracı olduğunu belirleyen verilerin Şubat – 2013 dönemine ait rakamları açıklandı.

Yapı Kredi e-Mevduat Hesabı 

Yatırım araçları itibariyle, özellikle altın fiyatları göz önüne alındığında son dönemlerde ortaya çıkan dalgalanmaya karşılık döviz kurları bazı yatırımcılar için nispeten daha sağlıklı bir yatırım aracı olarak görünüyor. İşte TÜİK tarafından açıklanan veriler.

Şekerbank Altın Günü Devam Ediyor 

En Çok Kazandıran Döviz Kuru Euro

Verilere göre geçtiğimiz ay içerisinde en yüksek reel getiri sahibi olan döviz kurları, yani en çok kazandıran döviz rakamı ÜFE ile indirgendiğinde % 1,19, TÜFE ile indirgendiğinde ise % 0,76 oranıyla Euro bazında ortaya çıktı.

Merkez Bankası’ndan Faiz Kararları 

Diğer Döviz Kurları Nasıl?

En çok kazandıran Euro‘ya karşılık diğer döviz kurları için söz konusu dönemdeki veriler ve oranlara gelince… ÜFE ile indirgendiğinde ABD doları % 0,65 ve mevduat faizi % 0,59 oranında yatırımcısına kazandırırken, İMKB 100 endeksi % 4,73, külçe altın ise % 2 oranında yatırımcısına kaybettirdi.

TÜFE ile indirgendiğinde ise dolar, % 0,22 ve mevduat faizi % 0,16 oranında reel getiri sunarken, İMKB 100 Endeksi % 5,13, külçe altın ise % 2,42 oranında kaybettirdi.

Hangimevduat.com güncel döviz kurları ve altın fiyatları ile anlık yatırım, mevduat, altın ve döviz haberleri ile 7/24 yanınızda.

 

İlgili Yazılar :