TEB’den Marifetli Hesap

Paylaş TEB Marifetli Hesap, aslında bir tür mevduat hesabı. Bilindik mevduat hesaplarından farkı, kullanıcıların istedikleri zaman para çekmelerine ve yatırmalarına...

TEB Marifetli Hesap, aslında bir tür mevduat hesabı. Bilindik mevduat hesaplarından farkı, kullanıcıların istedikleri zaman para çekmelerine ve yatırmalarına izin veriyor olması. Yani bankadaki paranızı vadesiz hesap gibi kullanırken aslında vadeli mevduat hesabınız işlemeye devam ediyor.

İlk 30 Gün Boyunca “Tanışma Faizi”

TEB Marifetli Hesap kullanımına geçen yeni müşteriler için, kullanımlarının ilk 30 gününde “Tanışma Faizi” adlı bir özel faiz uygulanıyor. Tanışma faizi, 1.000 TL-25.000 TL arası yatırımlarda % 10,50 oranında, Euro ve Dolar’da ise % 3,5 oranında verilmekte.

TEB Marifetli Hesap ile Günlük Faiz İşliyor

TEB Marifetli Hesap kullanıcılarının mevduat faizleri günlük bazda işliyor. Tabi bunun için hesapta en az 1.000 TL/USD/EUR olması gerektiği şartını unutmamakta fayda var. Benzeri tarifelerde olduğu gibi TEB Marifetli Hesap’ta da hesap işletim ücreti, EFT, havale, virman işlemlerinde masraf ödemiyorsunuz. Ancak otomatik fatura ödeme seçeneği TEB Marifetli Hesap’ta yok.

Sıfır Bakiye ile Hesap Açtırabilirsiniz

TEB Marifetli Hesap avantajlarından birisi de sıfır bakiyeli hesap açma seçeneğinin olması. Bakiyenizdeki bütün paranızı çekme durumunuzda da hesabınız aktif olarak kalıyor. Ayrıca ortaklı hesap açtırabiliyorsunuz ve 3. kişiler de hesabınıza para aktarımı yapabiliyorlar.

TL, Euro ve Dolar cinsinden açtırabileceğiniz hesabınız için asgari 100 TL düzenli ödeme talimatı vermek suretiyle birikim yapmaya başlayabiliyorsunuz.

Düzenli Müşterilere Ekstra Faiz Ödülü

TEB Marifetli Hesap, düzenli kullanıcılarına faiz ödülü de sunuyor. 180 gün boyunca 15.000 TL tutan kullanıcılara % 0,10; 5.000 TL tutan kullanıcılara ise % 0,05 ek faiz sunuluyor. Kazanılan ek faizler 181. günden itibaren üç güne bölünerek müşteriye veriliyor.

 

İlgili Yazılar :