TEB Marifetli Hesap Faiz ve Koşulları

Paylaş   Vadeli mevduat hesabı faiz oranları üzerinden birikimlerinizi değerlendirmek ve istediğiniz vadede istediğiniz faiz gelirini kazanmak için mevduat faiz...

 

Vadeli mevduat hesabı faiz oranları üzerinden birikimlerinizi değerlendirmek ve istediğiniz vadede istediğiniz faiz gelirini kazanmak için mevduat faiz hesaplama işlemleri yapanlardansanız bu yazı sizin de işinize yarayabilir.

TEB vadeli mevduat hesabı seçeneği olarak çalışan TEB Marifetli Hesap ile belirli limitler için geçerli olmak üzere yüksek faizli mevduat özelliği ile hoş geldin faizi avantajlarını değerlendirebilirsiniz.

Günlük vadeli faiz ile gecelik olarak kazandıran TEB Marifetli Hesap, gerek TL mevduat seçeneği gerekse döviz mevduatı için kullanılabiliyor.

TEB Marifetli Hesap başvurusu yapmak için 2000 TL ya da 1000 EUR/USD/GBP gibi asgari anaparaya sahip olmak gerekiyor.

Yüksek faizli mevduat olarak sunulan standart faizlerin yanı sıra belirli limitlerde ek yüksek faiz sunan Tanışma Faizi de söz konusu.

TEB Tanışma Faizi, 100 bin TL, 50 bin USD, 40 bin EUR ve 30000 GBP gibi tutarlara kadar sunuluyor ve bu süreçteki TEB Tanışma Faizi yüzde 12 olarak uygulanıyor.

TEB Marifetli Hesap faiz oranları 2000 TL ile 500000 TL tutarları arasında geçerli. Bu aralıklar kapsamında, 2000 T ile 49 bin 999 TL ana para tutarları arasında standart olarak yüzde 8 faiz uygulanırken, ilk 1 ay için sunulacak olan Tanışma Faizi ise yüzde 12 olarak sunuluyor.

Eğer 50 bin TL ile 100 bin TL arasında bir anaparaya sahipseniz yine yüzde 12 oranındaki ilk aylık tanışma faizinin yanı sıra standart faiz olarak yüzde 8,5 faiz uygulanıyor.

Anaparanız 100 bin 1 TL ile 500 bin TL arasındaysa yüzde 4 oranında standart faiz uygulanıyor.

İş Bankası Şubesiz Vadeli Hesap 

Mevduat hesaplama aracı Hangimevduat.com ile bir tık ötenizde.

İlgili Yazılar :