TEB Paran Hazır Kredili Mevduat Hesabı

Paylaş Ne zaman ortaya çıkacağı belli olmayan, çıktığı zaman da kolayca çözülmesi gereken acil ihtiyaçlar için Türkiye Ekonomi Bankası tarafından...

Ne zaman ortaya çıkacağı belli olmayan, çıktığı zaman da kolayca çözülmesi gereken acil ihtiyaçlar için Türkiye Ekonomi Bankası tarafından sunulan ve bir tür nakit avans hizmeti ile mevduat hesabı hizmetini karıştırarak, daha net bir ifadeyle kredili mevduat hesabı seçeneği olan TEB Paran Hazır Hesabı, size ihtiyaçlar ortaya çıkmadan önce güven veriyor.

iGaranti Akıllı Para Nedir? 

TEB Paran Hazır Hesabı Nedir?

TEB Paran Hazır Hesabı, TEB nakit avans hizmeti ile TEB vadesiz mevduat hesabı hizmetlerinin bir araya gelişidir desek yanlış olmaz. Daha terimsel bir ifadeyle, bir kredili mevduat hesabı hizmetidir. İşte TEB Paran Hazır Hesabı özellikleri:

  • Kredili mevduat hesabı (KMH) hizmeti olan Paran Hazır Hesabı, bankanızdan sunulan Paran Hazır limiti çerçevesinde banka tarafından belirlenen limitler ve dönemler içerisinde hesabınızda tanımlanan limiti anlatır.
  • Bu limit, sadece sizin talebinize bağlı olarak bir geri ödeme planı çerçevesinde kullanılabilir ve tanımlandığı günden itibaren 90 (doksan) gün süresince geçerlidir. Limitin tamamı tek seferde kullanılabileceği gibi limitin sadece bir kısmı da kullanılabilir.
  • Paran Hazır limitinde minimum kullanım tutarı 300 TL, maksimum kullandırım tutarı 5.000 TL olarak belirlenmiştir.
  • Vadesiz mevduat hesabına bağlı olarak tanımlanacak olan Paran Hazır limitinden kullanılacak kredi 12 ay vade ile taksitli olarak geri ödenebilir.
  • Geri ödemenin ilk taksit tarihi, kredi kullandığınız ayın ilk 15 günü içinde olması durumunda aynı ayın son iş günü; ayın 16. günü ile son günü arasında olması durumunda ise bir sonraki ayın son iş günü olarak belirlenmiştir.

iGaranti Birikim Hesabı 

Yüksek mevduat faizi için mevduat hesaplama hizmeti Hangimevduat.com ‘da. 

İlgili Yazılar :