Temmuzda En Çok Kazandıran Yatırım Aracı

Paylaş Yatırım araçları alanında, yatırım yapacak olanlara en iyi yatırım aracı alternatiflerinden birini tercih etmeden önce yardımcı olup fikir vermesi...

Yatırım araçları alanında, yatırım yapacak olanlara en iyi yatırım aracı alternatiflerinden birini tercih etmeden önce yardımcı olup fikir vermesi açısından geçtiğimiz ay en çok kazandıran yatırım aracı ve diğer araçlar ile ilgili verileri derledik.

Vadeli mevduat, altın, borsa, döviz gibi seçenekler arasında hangisinin daha çok kazandırdığına dair  kararsızlık yaşayanlar ya da yatırım planı yapanlar için geçtiğimiz ay en çok kazandıran yatırım araçları ile ilgili bilgiler açıklandı.

TEB Marifetli Hesap Faizleri 

En çok kazandıran yatırım aracı ile ilgili söz konusu veriler Türkiye İstatistik Kurumu hesaplamalarından çıktı. Buna göre;

  • BIST 100 Endeksi , yani borsa; Yi-ÜFE ile indirgendiğinde % 0,99 ve TÜFE ile indirgendiğinde % 1,27 ile oranında reel getiri sağladı.
  • Külçe altın, Yİ-ÜFE ile indirgendiğinde % 1,97, TÜFE ile indirgendiğinde ise % 2,25 ile geçtiğimiz ay içerisinde en çok kazandıran yatırım aracı oldu.
  • Vadeli mevduat TÜFE ile indirgendiğinde % 3,99, Yİ-ÜFE ile indirgendiğinde ise % 4,11 oranında en çok kaybettiren araç oldu.
  • Dolar yatırımı % 0,29 ve Euro ise % 0,47 oranında kaybettirdi.
  • Altı aylık değerlendirmeye göre BIST 100 Endeksi, Yİ-ÜFE ile indirgendiğinde yüzde 19,07, TÜFE ile indirgendiğinde ise yüzde 17,19 ile yatırımcısına en yüksek kazancı sağladı. Aynı dönemde avro, Yİ-ÜFE ile indirgendiğinde yüzde 7,26, TÜFE ile indirgendiğinde ise yüzde 8,72 oranında yatırımcısına en çok kaybettiren yatırım aracı oldu.

Altın ve döviz haberleri ile birlikte güncel vadeli mevduat faizleri üzerinden mevduat hesaplama hizmeti 7/24 Hangimevduat.com ile kesintisiz ve ücretsiz.

İlgili Yazılar :