Türkiye Altın İthalatında Rekor Kırdı

Paylaş Altın fiyatları tüm dünyayla beraber düşüşe geçerken ve yalnızca Türkiye’de değil dünyanın her yerinde yaşanan bu düşüş nedeniyle altın...

Altın fiyatları tüm dünyayla beraber düşüşe geçerken ve yalnızca Türkiye’de değil dünyanın her yerinde yaşanan bu düşüş nedeniyle altın ocakları kapanma riskiyle karşı karşıya gelirken Türkiye, 2013 altın ithalatı alanında rekor kırdı.

Altın ithalatı alanında 2013 yılının ilk 11 ayı içerisinde gerçekleştirilen ithalat oranı 270 ton 669 kilogram ile tüm zamanların en yüksek seviyesini yakaladı.

Asya Bank Altın Talimatı 

Borsa İstanbul Kıymetli Madenler ve Kıymetli Taşlar Piyasası verilerinden derlenen bilgilere göre 2013 yılının Ocak ile Kasım ayları arasında gerçekleştirilen 270 ton 669 kilogramlık altın ithalatı, tüm zamanların en yüksek seviyesini yakalamış oldu.

Altın alım işlemlerinin ithalat alanında önceki yıl boyunca gerçekleştirilen toplam altın ithalatı 120 ton 780 kilogram düzeyindeydi ve dolayısıyla bu yıl gerçekleştirilen ithalat, önceki yıla göre % 124,1 düzeyinde oldu.

Bankalar ve altın hesabı kapsamında sunulan seçenekler ve altın kampanyaları, düşüş yaşanan altın fiyatları karşısında piyasayı hareketlendirmek istese de altın fiyatları bu yılı düşüşle kapatacağa benziyor.

Altında 13 Yıl Sonra Bir İlk 

Altın piyasası, altın fiyatları ve altın hesabı seçenekleri alanındaki anlık güncellemeler ve haberler için Hangimevduat.com altın sayfası 7/24 hizmetinizde. 

 

İlgili Yazılar :