Ünlü Altın Uzmanından Altın Tahmini

Paylaş Altın piyasası alanındaki uzun süreli düşüş ve dalgalanma eğilimi önlenemez seyrini devam ettirirken hem piyasalar hem yatırımcılar ne yapılması...

Altın piyasası alanındaki uzun süreli düşüş ve dalgalanma eğilimi önlenemez seyrini devam ettirirken hem piyasalar hem yatırımcılar ne yapılması gerektiğini merak ediyor. Dünyanın önemli altın uzmanları tarafından yapılan altın tahminleri önemini bu süreçte daha da artırıyor.

Altın 500 Dolar Kaybedecek

Altın uzmanı John Paulson da dünyanın en büyük altın uzmanı ve altın yatırımcısı isimlerinden birisi. Paulson tarafından yapılan açıklamalarda, son dönemde yaşanan değer kaybından endişelenmediği belirtiliyor. Özel bir televizyon kanalının haberi için konuşan Paulson, ABD Merkez Bankası tarafından uzun süredir süren parasal genişleme politikasının enflasyon yaratacağını, bu nedenle de altın yatırımcısı olmasının kendisini güçlü kılacağını söyledi.

ABD Merkez Bankası Fed ‘in bugüne kadar çok fazla para basmasının etkisini enflasyona karşı bugüne dek göremediğimizi belirten Paulson, enflasyona karşı altın satan insanların son dönemde sabırlarını kaybederek altın sattığını ifade etti. Altın almak yönteminin mantıklı olduğuna inanan Paulson, para basmanın etkilerinin bir şekilde enflasyon olarak döneceğini kaydetti. Bu konuda tek sorunun, enflasyona yansıma tarihinin tahmin edilememesi olduğunu da sözlerine ekledi.

Altın Tahminleri 

Hangimevduat.com altın fiyatları ve altın haberleri alanında anlık gelişme ve güncellemelerle 7/24 yayında.

İlgili Yazılar :