Vadeli Mevduat Hesabını İnternetten Açana Ek Faiz

Paylaş Belli bir birikime sahip olan her tüketici, bu birikimi verimli bir yatırım aracı kullanarak değerlendirmek ister. Yatırım araçları içerisinde ise Türkiye’de en çok...

Belli bir birikime sahip olan her tüketici, bu birikimi verimli bir yatırım aracı kullanarak değerlendirmek ister. Yatırım araçları içerisinde ise Türkiye’de en çok güvenilenlerden birisi de vadeli mevduat hesabı açtırmak kuşkusuz.

Vadeli hesap faiz oranları, her bankanın uygulamalarına ve politikalarına göre farklılık gösteriyor. Bununla birlikte bankaların hepsinde artık ortak olarak uygulanan bir işlem var. O da vadeli mevduat hesabını banka şubesine giderek açtırmak yerine internet bankacılığı yoluyla açtıran müşteriler için yüksek faiz ödeme uygulaması.

Faiz Oranlarında % 6’ya Karşılık % 10,50

Mevcut mevduat faiz oranları, klasik banka şubesinden açıldığında % 6 civarında seyrederken, online bankacılık işlemi ile yapıldığında faiz oranı % 10,50 gibi oranlara kadar çıkabiliyor.

İşte Banka Banka Mevduat Hesabı Faiz Oranları

Daha net açıklayabilmek adına Türkiye’nin önde gelen bazı bankalarının 25.000TL’ye kadarki faiz oranlarının 12 Nisan 2012 tarihi itibariyle 1 ay vade üzerinden verdiği faiz oranı farklarını sizinle paylaşacağız. Bu farklar, yıllık vadelerde de değişerek artıyor tabi:                                                                  

 Vadeli Hesap Faiz Oranları Şubeden Hesap Açtırmak İnternet Bankacılığı Kullanmak

Garanti Bankası

% 6,50 %   9,50
Akbank                                   % 6,00 % 10,00
Finansbank % 6,25 % 10,50
Yapı Kredi % 6,00  % 10,20
Denizbank % 7,10   %   8,25
HSBC % 6,50 %   9,00
TEB % 6,50 % 10,75
Şekerbank % 7,50 % 10,00

 

Bu tabloda kısa bir şekilde görüldüğü üzere bankaların mevduat faiz oranları, internet bankacılığı ile hesap açma işlemi yapıldığında daha yüksek veriliyor. Bu durum, hemen hemen bütün bankacılık işlemlerinde online bankacılık kullanıldığında da geçerli olabiliyor.

En uygun vadeli mevduat faiz oranları Hangimevduat.com’da…

İlgili Yazılar :