Yeni Gelişmelerden Sonra Altın Fiyatları Ne Olacak

Paylaş Altın fiyatları, tüm yatırım araçları içerisinde küresel ve jeopolitik gelişmelerden en çok etkilenenlerden biri olmakla birlikte yatırımcılar için de...

Altın fiyatları, tüm yatırım araçları içerisinde küresel ve jeopolitik gelişmelerden en çok etkilenenlerden biri olmakla birlikte yatırımcılar için de kriz zamanlarında güvenli liman özelliği sergiyelen yatırım aracıdır.

Altın tahminleri bu sebeple yakın ve orta vadede altın yatırımı yapacaklar için önem arz ediyor.

Peki, son gelişmeler sonrasında altın fiyatları ne olacak?

Şekerbank Memleketim Altın Hesabı

Altın yatırımı yapacaklar için beklenen gelişmelerden birisi geçtiğimiz hafta ABD’den geldi.

ABD tarım dışı istihdam verileri ile ilgili olarak 288 bin ile beklentilerin üzerine çıkan bir rakam gelmesi, beklentilerin üzerinde çıkması sebebiyle altında düşüşe neden oldu.

Ukrayna krizi ile birlikte Irak krizi ve IŞİD gerginliği de altın fiyatları ve altın tahminleri üzerinde etkili oldu.

Altın uzmanları arasında dünyada ilk sıralarda yer alan Mark Hulbert, söz konusu gelişmelere bakarak ilginç bir tahminde bulundu. Altında hem aşağı hem de yukarı yönlü olarak etkiuye neden olacak tüm bu gelişmeler ile ilgili olarak Mark Hulbert’in tahminleri ilgi çekici.

Altının ons fiyatı şu sıralar 1319 dolar seviyesinde seyrediyor. Hulbert, söz konusu seviyelerin bu sene daha da yükseleceğini, ancak daha sonrasında düşeceğini belirterek şu ifadeleri kullandı: “Ancak altının gerçek değeri 800 dolar, Önümüzdeki yıllara doğru bu yönde bir düşüş yaşayacağını tahmin ediyorum.”

Kuveyt Türk Altın Birikim Hesabı 

Altın haberleri ve altın ile ilgili her şey Hangimevduat.com altın sayfasında. 

İlgili Yazılar :